اخبار کرمان

مدرسه شهدای دانش‌آموز ۱۳ دی کرمان افتتاح شد

با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور دبستان دخترانه ۱۲ کلاسه «شهدای دانش آموز ۱۳ دی» کرمان با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، «دبستان 12 کلاسه دخترانه شهدای دانش آموز 13 دی» بعد از ظهر امروز  با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و استاندار کرمان در زمینی به مساحت 4 هزار و 300 متر مربع با زیربنای هزار و 300 مترمربع با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان از محل طرح تخریب و بازسازی مدارس در خیابان خرمشهر شهر کرمان به بهره‌برداری رسید.

حمیدرضا خانمحمدی رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: دشمن با این اتفاق و حرکت ناجوانمردانه سرعت محو شدن خود را چند برابر کرد، دشمنان سفاک چون نتوانستند در میدان عملی جنگ وارد مبارزه با ما شوند، به همین دلیل این حادثه تلخ را بین زائران شهید سلیمانی رقم زدند.

وی با اشاره به اینکه بنده به اتفاق بسیاری از همکاران در روز ۱۳ دی ۱۴۰۲ در گلزار شهدای کرمان بودم، بیان کرد: در آن روز به چشم خود دیدم چگونه توصیف حاج قاسم در خصوص مردم کرمان تجلی دارد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه در ملاقات دانش آموزان مجروح این حادثه، دانش آموزی را دیدم که حال خوبی نداشت و نمی‌توانست درست صحبت کند، گفت: این دانش آموز همین که اسم حاج قاسم را شنید واکنش نشان داد و این موضوع نشان می‌دهد سن پیروی از مکتب شهدا و استکبارستیزی پایین آمده و این مهمترین اتفاق است.

وی با اشاره به افتتاح دبستان دخترانه ۱۲ کلاسه «شهدای دانش آموز 13 دی»  گفت: این مدرسه با پیشرفت 45 درصد ظرف یک ماه آماده بهره‌برداری شد و این از برکت خون شهدای دانش آموز است؛ هر خشت این مدرسه با توسل به نام شهدا گذاشته شده است، به قول حضرت امام (ره) تا اسلام هست و تا جبهه حق و باطل هست جهاد و مبارزه هم هست.

به گزارش تسنیم، دبستان دخترانه ۱۲ کلاسه «شهدای دانش آموز 13 دی» با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و استاندار کرمان با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان از محل اعتبارات طرح تخریب و بازسازی مدارس در زمینی به مساحت 4300 مترمربع با زیربنای 1300 مترمربع در خیابان خرمشهر کرمان به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا