اخبار کرمان

مردم ایران پاسخ دندان‌شکنی به تمام فتنه‌گران دادند/ مردم عادی فتنه نمی‌کنند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج مستضعفین با بیان اینکه مردم ایران ۹ دی پاسخ دندان شکنی به تمام فتنه‌گران دادند، گفت: در فتنه ۸۸ برخی از خواص در میان راه از امام جامعه جدا شدند.

به گزارش خبرگزاری کرمان ، حجت‌الاسلام علی رضایی، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در مراسم محوری بزرگداشت 9 دی روز میثاق امت با ولایت در کرمان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، اظهار داشت: افتخار می‌کنیم به ایران اسلامی که تخت عنایات امام زمان (عج) اداره می‌شود و همه ما مدیون شهدا هستیم و افتخار داریم که نام ما در زمره مسلمانان و شیعیان ثبت شده است.

وی با بیان اینکه افتخار داریم که تعدادی از مردم کرمان با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند و مقام معظم رهبری در این دیدار سخنانی بیان کردند که جای بسی افتخار دارد، گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند آنچه خودم دیدم و خودم لمس کردم را می‌گویم.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه حضرت آقا در این دیدار هویت عمیق فرهنگی، نخبه پروری، نجابت مردم کرمان و پیشگامی آنها در انقلاب را از ویژگی‌های مردم کرمان عنوان کردند، ادامه داد: خداوند به حضرت موسی فرمان داد قومت را از ظلمات و تاریکی نجات بده و ایام الله را به آنها تذکر بده.

وی با بیان اینکه ۹ دی از ایام الله‌های این انقلاب است و مردم در این روز عهد و پیمان مجدد با نایب امام زمان (ره) بستند و حماسه آفریدند، گفت: بصیرت بالای مردم در دفاع از اسلام و انقلاب بسیار حائز اهمیت است و انسان‌ها باید از حوادث روزگار درس و عبرت بگیرند.

رضایی با اشاره به اینکه دشمن می‌دانست اگر امت از امامت جامعه جدا شود به اهداف شوم خود می‌رسد و دولت اصلاحات به‌دنبال جدایی ملت از مقام معظم رهبری در فتنه 88 بود افزود: تاریخ را بررسی کنید؛ مقام معظم رهبری فرمود بعدها خواهید فهمید این فتنه چقدر عظیم و دشمن به دنبال چه اهدافی بود.

وی با بیان اینکه طرح کودتای مخملی در بسیاری از کشورها اجرا شد و از آن نتیجه گرفته بودند، گفت: در ایران هم این توطئه اجرایی شد و دشمن هر کاری می‌توانست انجام داده تا نظام مقدس اسلامی را با چالش و مشکلات روبه‌رو کند؛ اگر به 10 سال قبل‌تر از سال 88 و به فتنه 78 برگردیم، می‌بینیم که در آن فتنه نیز دشمن چگونه نفوذ کرد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه دشمن در این فتنه‌ها از خواص استفاده کرد و امام (ره) بارها فرمودند که باید مراقبت کرد، ادامه داد: بدانید آنها که مسئولیت‌هایی در کشور دارند بیشتر مورد توجه دشمن و نفوذ هستند.

وی با بیان اینکه کسانی که فتنه سال ۸۸ راه‌اندازی و مردم را تحریک کردند باید جوابگو باشند، گفت: آمریکا از فتنه 88 چه سوءاستفاده‌هایی علیه کشور ما کرد؛ سوءاستفاده‌‌هایی که هنوز گریبان‌گیر ما است.

رضایی با اشاره به اینکه در این فتنه رنگ سبز را که نماد شیعیان است به‌عنوان نماد فتنه انتخاب کردند، ادامه داد: باید پرسید نشست‌های آنها با سران آمریکا و غرب از چه جهت بوده است؟

وی با بیان اینکه عناصر وابسته به کودتا در کشور قبلاً مسئولیت داشتند، خاطرنشان کرد: تمام مراحل کودتای مخملی مانند سه کشور قبل که نتیجه داده بود در کشور ما هم در حال انجام بود اما دو عامل باعث شد دشمن در فتنه ۸۸ شکست بخورد؛ عنایت امام زمان (عج) و درایت و مقاوم معظم رهبری، نایب امام زمان و همچنین بصیرت مردم ایثارگر و فداکار ایران.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمود خیال کردند اینجا گرجستان است، گفت: پیام این جمله رهبر معظم انقلاب این بود که ما فهمیدیم شما دنبال چه کاری هستید، اما بدانید اینجا ایران و مهد شیران و دلیران است.

وی با اشاره به اینکه در این فتنه برخی از خواص در میان راه از امام جامعه جدا شدند و متاسفانه نام آنها به‌عنوان خیانت‌کار در کشور ثبت شد، افزود: مردم عادی که فتنه نمی‌کنند؛ فتنه‌گران سه نشانه دارند و نشانه آنها شهرت، محبوبیت و غرور و تکبر است.

رضایی با بیان اینکه حاج قاسم هم شهرت داشت و هم محبوب مردم بود اما خودش را سرباز مقام معظم رهبری می‌دانست، گفت: ‌سران فتنه  آنقدر از حمایت آمریکا مطمئن بودند که تمام پل‌های پشت سر خود را خراب کردند، ‌این آقایان به خیال واهی خود فکر می‌کردند نظام سقوط می‌کند.

وی با بیان اینکه مردم ما توهین و جسارت به خیمه امام حسین (ع) را تاب نیاوردند، افزود: مردم وقتی دیدند که دارایی آنها که اهل‌بیت (ع) است را به سخره گرفتند، روز 9 دی به صحنه آمدند، پاسخ تمام فتنه‌گران را به خوبی و دندان شکن دادند و با امام و رهبری خود تجدید بیعت کردند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا