اخبار کرمان

مردم کرمان نماز باران خواندند

نماز استسقاء یا نماز طلب باران به امامت آیت‌الله شیخ بهایی در مصلی بزرگ امام علی علیه السلام شهر کرمان اقامه شد.

به گزارش خبرگزاری کرمان، نماز استسقاء یا همان نماز طلب باران صبح امروز به امامت آیت‌الله احمد شیخ‌بهائی استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان در محوطه مصلی بزرگ امام علی علیه السلام شهر کرمان اقامه شد.

آیت‌الله احمد شیخ‌بهائی در این آیین با بیان اینکه نماز استسقاء یا نماز طلب باران یک نماز مستحبی است و این نماز را وقتی که باران نمی‌بارد می‌خوانند، اظهار داشت: عدم بارش باران دلایلی دارد که باید بررسی شود.

وی با اشاره به اینکه یک احتمال عدم بارش باران، مسائل معنوی از جمله شایع شدن گناهان و کفران نعمت‌ها و عدم ادا کردن حقوق دیگران است، گفت: گاهی یک عده کمی گناه می‌کنند اما گناه آنها دامن جامعه را فرا می‌گیرد.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر را نباید رها کرد و این یک وظیفه همگانی است، ادامه داد: بدتر از بلای خشکسالی بلای استکبار است و از خدا می‌خواهیم در این روزها به فریاد مردم مظلوم غزه برسد.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با اشاره به اینکه ما نباید از در خانه خدا ناامید شویم، بیان کرد: باید بر مصیبت‌ها، صبر و استقامت کنیم و دین خود را از دست ندهیم.

به گزارش تسنیم، مردم کرمان صبح امروز برای نزول رحمت الهی و آمدن باران نماز باران را به امید بارش باران بر کویر تشنه کرمان اقامه کردند؛ این نماز شبیه به نمازهای عید قربان و فطر در دو رکعت خوانده می‌شود که رکعت اول پنج قنوت و رکعت دوم‏ چهار قنوت دارد و بهتر است که با جماعت‏ خوانده شود.

مردم کرمان نماز باران خواندند مردم کرمان نماز باران خواندند مردم کرمان نماز باران خواندند مردم کرمان نماز باران خواندند مردم کرمان نماز باران خواندند

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا