اخبار کرمان

مسئول دفتر رهبری در علوم پزشکی کرمان: راه رشد کشور از طریق انتخابات ممکن می‌شود

مسئول دفتر رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه رای دادن کورکورانه به ضرر خود ما و نظام اسلامی است، گفت: راه رشد کشور از طریق انتخابات ممکن می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام علی عارفی شامگاه جمعه در جشن بزرگ رأی اولی‌ها در مسجد مقدس حضرت جوادالائمه (ع) که به همت هیئت تعزیه‌خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده‌زیار برگزار شد با تبریک اعیاد مبارک شعبان و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار داشت: ماه شعبان از دو جهت حائز اهمیت است که اولین آن بحث ذاتی این ماه، بدون میلادهایی که در آن اتفاق افتاده است و پیامبر (ص) قبل از آن به ماه شعبان احترام می‌گذاشت.

وی با بیان اینکه امام سجاد (ع) در زیارت شعبانیه می‌فرماید «شعبان مانند چیزی است که در رحمت و رضوان پیچیده شده است»، ادامه داد: ماه شعبان سکوی معنوی انسان است، ماه رسول خدا (ص) است و از این ماه به ماه مهمانی خداوند می‌رویم؛ اگر در این ماه توشه خوبی برداشته باشیم در ماه رمضان می‌توانیم در شب‌های قدر تقدیر خوبی را برای خود رقم بزنیم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه اکرام یتیمان و کمک به فقرا کار پیامبر (ص) بود و ما نیز باید رهرو پیامبر (ص) در این ماه باشیم، بیان کرد: تولدهایی که در ماه شعبان اتفاق افتاده، ارزش این ماه را چند برابر کرده است.

وی با بیان اینکه از همه مهمتر میلاد امام زمان (عج) در ماه شعبان است و امام زنده ما در زمان ما حضرت ولیعصر (عج) است، گفت: آیه قرآن است که روز قیامت امت هر امام پشت سر او می‌ایستند و ما نیز پشت سر مهدی فاطمه می‌ایستیم، امام زمان (عج) بر گردن ما حق ویژه دارد.

عارفی با اشاره به اینکه ما نباید کاری کنیم که با اعمال خودمان امام زمان (عج) را ناراحت کنیم و از ما دل آزرده شود، افزود: عظمت امام زمان (عج) از خدا است و معنای توحید نیز همین است اما ائمه اطهار (س) عزیزان خدا بوده و از آبروی خود پیش خدا از ما می‌گویند و حوائج ما را طلب می‌کنند.

وی با بیان اینکه شناخت امام زمان (عج) از وظایف شیعیان در زمان غیبت امام است، ادامه داد: پیامبر (ص) فرموده است «هر که امام زمان خود را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است» و متاسفانه امام زمان (عج) را خوب به ما معرفی نکردند و ما هنوز آن حضرت را به درستی نمی‌شناسیم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه دانستن نام پدر و مادر آن حضرت به تنها کافی نیست و به این شناخت نمی‌گویند، چرا که یک شناخت اسمی و ظاهری است بیان کرد: شناختی که امام زمان (عج) از ما می‌خواهد که بتواند برای ما هدایتگر باشد.

وی با بیان اینکه امام زمان (عج) حجت خدا و غمخوار مومنان است و او مهربان و عاشق انسان‌ها است، افزود: امام زمان (عج) برای زنده کردن بشر می‌آید و اینکه می‌گویند او با شمشیر می‌آید اشتباه است و می‌خواهند تصویر اشتباه از آقا برای ما درست کنند؛ امام زمان (عج) می‌آید تا برای ما امنیت و آرامش بیاورد.

عارفی با اشاره به اینکه در زمان غیبت وظیفه داریم از حکومت اسلامی که مقدمه ظهور امام زمان (عج) است حمایت کنیم و ارزش‌های اسلامی را پاسداری کنیم، گفت: امروز تنها حاکمیت مشروع عالم، حکومت اسلامی است که بسترساز ظهور آقا امام زمان (عج) است.

وی با بیان اینکه مشکلات وجود دارد، اما نباید مشکلات را پای نظام اسلامی نوشت و این مشکلات را به مقام معظم رهبری که جانشین امام زمان (عج) است، ربط داد، بیان کرد: اگر مسئولی هم اشتباه کرده خودمان آن را انتخاب کردیم و امروز وظیفه همه ما است که در انتخابات شرکت کنیم و خودمان انتخاب کنیم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات وظیفه شرعی و دینی همه ما است، گفت: عدم شرکت در انتخابات خیانت به شهدا و خون شهدا است که برای امنیت و آرامش و آسایش ما جان خود را تقدیم کردند و امروز ما باید این امنیت را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ هزار شهید در کشور برای امنیت و آرامش ما جان خود را تقدیم کردند و امروز خون شهیدان ثمره داده است، افزود: رأی دادن به افراد را باید با شناخت انجام داد و کورکورانه رای دادن به ضرر خودمان و به ضرر نظام اسلامی است.

عارفی با اشاره به اینکه همه باید تحقیق کنیم و فرد مرد میدان و زحمتکش را بشناسیم و بدانیم بین مردم هست یا خیر، بیان کرد: راه رشد کشور از طریق انتخابات ممکن می‌شود و اینکه دشمن می‌گوید در انتخابات شرکت نکنید یعنی نمی‌خواهد ما به رشد برسیم و پیشرفت کنیم.

وی با بیان اینکه نماینده باید باسواد، با ایمان و زمان‌شناس باشد، جوانان را درک کند و به فکر رفع مشکلات ازدواج و مسکن جوانان باشد، گفت: وصیت شهید سلیمانی حمایت از ولایت است و امروز پشتیبانی از رهبری و نظام شرکت در انتخابات است.

به گزارش تسنیم جشن بزرگ رأی اولی‌ها در روستای ده زیار که به همت هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) برگزار شد با برنامه‌های فرهنگی و هنری شاد و مولودی خوانی مداح اهل‌بیت (ع) حاج جواد حسینخانی در وصف حضرت علی‌اکبر امام حسین (ع) همراه بود.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا