ورزشیفوتبال

مس نوین رفسنجان یک نهال نوپا است

مس نوین رفسنجان یک نهال نوپا است

 پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۲

 

سرمربی مس نوین رفسنجان درباره وضعیت تیمش به صورت شفاف صحبت کرده است.

به گزارش کرمان ساکر، تیم فوتبال مس نوین رفسنجان در اولین فصل حضورش در لیگ دسته سوم در مرحله اول، تاکنون نتوانسته در قامت مدعی صعود به مرحله دوم خود را نشان بدهد. با این حال مسلم عباس آبادی سرمربی این تیم نظر دیگری در مورد وضعیت تیمش دارد که در ادامه می خوانید.

بالاخره بعد از مدت‌ها تیم دوم شهر رفسنجان با تلاش‌های شما تشکیل شد. چه حس و حالی دارید؟

به نام خدا و عرض سلام خدمت شما و همه مخاطبان خوب و عزیزتان و عرض تبریک ویژه به تیم فوتبال ۷ نفره کارگران مجتمع مس سرچشمه بابت کسب مجدد قهرمانی شرکتهای دنیا در مکزیک . باشگاه رفسنجان امسال بعد از فروش امتیاز تیم امید خود با کاری کارشناسی سهمیه تیم طلای سبز را که فصل قبل قهرمان استان شده بود خرید و تصمیم بر این شد تیمی کاملا بومی روانه مسابقات لیگ سه گردد که مطمئنا اگر حمایت های لازم از تیم صورت گیرد قطعا سالهای آینده بازیکنان بومی این شهر تضمین می شود و بازیکنان می توانند از همین راه وارد تیم اصلی باشگاه شوند.

تیم را کاملا بومی بستید. دلیل این تصمیم چه بود؟ بهتر نبود چند بازیکن غیربومی برای تقویت جذب می‌کردید؟

مبنای تشکیل تیم استفاده از بازیکنان بومی بود که بنده و همکارانم با رعایت کلیه مسائل فنی و اخلاقی و به دور هر چشمداشتی این تیم را صد در صد بومی رفسنجان بستیم. البته باشگاه و کمته فنی نیز از این قضیه حمایت کردند حتی اجازه این را داشتیم که در پست هایی که ضعف داریم از بازیکنان هم استانی استفاده کنیم ولی من معتقدم و ایمان دارم که رفسنجان از لحاظ بازیکن بسیار غنی است و امید داریم با همین بازیکنان فصل را به پایان ببریم .

فصل را خوب شروع کردید اما در دو هفته اخیر نتایج خوبی نگرفتید. دلیل این ناکامی‌ها را چه چیزی می‌دانید؟

کاملا درست است. ما تمرینات پیش فصل و آماده سازی خوبی داشتیم و همه چیز طبق برنامه پیش بینی شده پیش رفت حتی اردویی تدارکاتی با کیفیت در تهران پایه گذاری کردیم و در شروع فصل هم نتایجی قابل قبول کسب کردیم اما بستن تیم جوان با میانگین سنی ۲۲ سال تبعات خاص خود را دارد و در کنار آن حواشی پیش بینی نشده و دور از ذهن باعث شده تیم ما از لحاظ کسب امتیاز روند نزولی داشته باشد . به هر حال ما اشراف داریم که به لیگ سه نظارتی نیست اما ما الان چهار بازی است که دقیقا قبل از بازی اتفاقاتی رخ می دهد که بسیار به تیم آسیب رسانده است. بازی با سراوان که می توانستیم سه امتیاز را کسب کنیم اما به دلیل کیفیت افتضاح زمین و همچنین مسافت بسیار طولانی و خستگی و نبود هتل در سراوان به یک امتیاز بسنده کردیم البته با چند مصدوم که حسین یوسفی را به دلیل پارگی رباط صلیبی برای کل فصل از دست دادیم بازی با عقاب شیراز در رفسنجان به دلیل نبود مکان و عدم هماهنگی مجبور شدیم شب قبل از بازی در منزل شخصی بنده اردو زدیم و اتفاقاتی افتاد که روی تیم ما تاثیر بسزایی داشت و با وجود خلق موقعیت های زیاد به دلیل عدم تمرکز موفق به گلزنی نشدیم. بازی با ایمان سبز شیراز در بدو‌ ورود به ورزشگاه چند نفر ناشناس با سلاح سرد به رختکن ما حمله کردند و کل تیم ما در شوک این اتفاق بود و متاسفانه ثانیه ۳۰ گل خوردیم. بازی قبل با تیم بستک نیز عوامل نیروی انتظامی شروع بازی با تدارکات ما درگیر و باعث بهم زدن جو تیم شدند و کلا بگویم همه این اتفاقات در کنار سن کم بازیکنان و بی تجربگی دست به دست هم داده و تیم ما روند نزولی پیدا کرده است. البته این موضوع را عرض کنم که عدم نتیجه چیری تیم در دو هفته اخیر کاملا به عهده بنده می باشد و خدایی نکرده قصد توجیه ندارم.

هجمه های زیادی روی این تیم به وجود آمده است. در سال‌های اخیر از بازیکنان بومی دفاع کردید اما عملکرد خیلی درخشانی نداشتند. موافقید؟

همه این هجمه ها طبیعی و بالاخره هستند افرادی که به شدت با بومی ها مشکل دارند و همه این هجمه ها خصومت های شخصی با بنده است بالاخره کسانی که سال ها از بازیکنان غیر بومی در آمد داشتند و از آینده ای می ترسند که بازیکنان بومی در این فوتبال رشد کنند و جیب دوستان خالی بماند و امروز هم تمام این مشکلات و بدهی های باشگاه حاصل دسترنج همین آقایان و طرفداران مجازی است. بنده تا الان این شهامت را داشتم که از حق بچه های شهرم دفاع کنم بعد از این هم تا زمانی که باشم اجازه نمیدهم کسی نگاه چپ به بازیکنان شهرم و این تیم داشته باشد . آدم هایی که در شهر ما هنوز از محمد ربیعی دفاع میک نند یادشان نرود که وی با سیاست تفرقه پراکنی و چه هزینه ها و پوله ای سرسام آوری خودش را بزرگ کرد و امروز به ریش همه می خندد و بیشترین خیانت را به نسل بومی این شهر کرد. ما هم اگر میلیاردی در رسانه ها ، خرید داور ، زد و بند و غیره هزینه کنیم الان می توانستیم در لیگ های بالاتر مربیگری کنیم پس دوستان ساکت باشند و روی پرونده های مالی که تشکیل شده تمرکز کنند! در رابطه با عملکرد بازیکنان هم باید عرض کنم که ما نمی توانیم در کوتاه مدت آن هم در لیگ بی کیفیت دسته سه از بازیکنان توقع معجزه داشته باشیم اما مطمئنا هر چه این تیم جلوتر برود شما شاهد رشد بازیکنان خواهید بود و این نکته را عرض کنم ما داریم با یک تیم زیر ۲۳ سال در مسابقات شرکت می کنیم حتی در بازی قبل بنده بازیکنانی را استفاده کردم که هنوز سن جوانان دارند. پس باید صبر کنیم و در بلند مدت شاهد رشد و پویایی این بچه ها باشیم.

هدف اصلی شکل‌گیری تیم از روز اول چه بود؟ قول صعود دادید؟

هدف گذاری باشگاه و مجموعه کمیته فنی بازیکن سازی و معرفی بازیکنان مستعد و با کیفیت به تیم اصلی باشگاه بوده که به همین دلیل ما سعی کردیم تیمی بسیار جوان ببندیم اگر غیر از این بود می توانستیم تیم با تجربه تر ببندیم پس ما به هدف اولیه خود رسیدیم در کنار این موضوع نیز حفظ تیم در سال اول در لیگ سه بود که انشالله با کمک همین بازیکنان این اتفاق خواهد افتاد .

فکر می‌کنید هنوز هم شانس صعود دارید؟ برنامه‌ شما برای ادامه فصل دقیقا چیست؟

انسان به امید زنده است و هنوز اتفاق خاصی در جدول نیفتاده و ما نیز هنوز امیدواریم که از جدول صعود کنیم و یادمان نرفته سال قبل در لیگ برتر استان در شروع نیم فصل دوم با صدر جدول ۸ امتیاز اختلاف داشتیم اما در پایان فصل مقتدرانه و با چهار امتیاز بالاتر قهرمان شدیم . این بچه هایی که من می بینم اگر کمی حمایت شوند توانایی عبور از هر کار سختی را دارند.

حمایت‌های لازم از این تیم صورت گرفت؟ باشگاه طی این مدت به وعده‌های خود عمل کرد؟

اهل گله و قصه نیستم ولی باید بگم از اونجا که تیم ما یک تیم نو پا و بزرگسالان است توقع داریم باشگاه ویژه تر به ما نگاه کند. ما توقع شق القمر از باشگاه نیز نداریم و کاملا از مسائل و مشکلات مالی باشگاه با خبریم ، اما بهتر است که حالا باشگاه بازیکنان بومی رو دور هم جمع کرده کاری که سال ها در حد وعده بود اما امسال با مدیریت جدید این مهم شکل گرفته نگاه ویژه تری نیز داشته باشند تا نهالی را که هنوز نوپاست رشد کند. خیلی بد است که ما سه ماه از شروع تمریناتمان گذشته فقط ۱۰ درصد دریافتی داشته باشیم. تیمی که کلا با سه میلیارد بسته شده و سعی کردیم هزینه ای روی دست باشگاه قرار ندهیم. جا دارد تشکر ویژه ای داشته باشم از جناب پورمحمدی و کادر مدیریتی باشگاه که علیرغم تمام مشکلات مالی این تیم را تشکیل دادند و جایی برای رشد و تکامل بازیکنان بومی فراهم نمودند همچنین تشکر ویژه از جناب آقای بخشی و همکاران و دوستان ما در تربیت بدنی کارکنان سرچشمه که الحق و الانصاف از هیچ حمایتی دریغ نکردند و دعوت می کنم از همه پیشکسوتان و بزرگان فوتبال که با ایجاد همدلی و وفاق در فوتبال این شهر در این مسیر سخت در کنار فرزندان خودشان باشند . و تشکر ویژه از همه رسانه های که حامی این تیم بومی هستند و البته رسانه خوب و پر مخاطب کرمان ساکر که کنار ما هستند و همیشه لطفتان شامل حال ما بوده و هست .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا