اخبار کرمان

مصدومیت ۱۵۱ نفر در تصادفات نوروزی کرمان فقط در یک روز

مصدومیت ۱۵۱ نفر در تصادفات نوروزی کرمان فقط در یک روز

تاریخ انتشار:۱۳ فروردين ۱۴۰۳

رئیس علوم پزشکی کرمان گفت: طی یک روز گذشته ۱۵۱ نفر در تصادفات استان مصدوم شدند که از این تعداد ۱۰۹ مصدوم توسط اورژانس به بیمارستان‌ها انتقال یافتند.
مهدی احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به گزارش آماری دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کرمان در طرح سلامت نوروزی، اظهار داشت: از ساعت ۰۷:۳۰ روز گذشته دوازدهم فروردین‌ماه لغایت 07:30 صبح امروز سیزدهم فروردین‌ماه 151 نفر در تصادفات استان کرمان مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه از این تعداد مصدومان تصادفی انتقال یافته توسط اورژانس ۱۰۹ نفر و مصدومان تصادفی درمان شده در محل حادثه ۴۲ نفر بوده است، گفت: بیماران غیر تصادفی انتقال یافته توسط اورژانس ۱۷۴ نفر و بیماران غیر تصادفی درمان شده در محل ۲۲۴ نفر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه طی این مدت ۴۰ مورد بازدید از بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی و پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی استان کرمان انجام شده است، افزود: کل مراجعین به اورژانس بیمارستان‌های استان 11 هزار و 154 نفر بوده که 9 هزار و 668 نفر بیماران سرپایی اورژانس بیمارستان‌ها بودند و بیماران بستری شده در اورژانس بیمارستان‌های استان هزار و 509 نفر است.

وی با بیان اینکه طی یک روز گذشته ۱۰۹ مورد نوزاد در بیمارستان‌های کرمان متولد شده است، ادامه داد: اعمال جراحی اورژانسی طی این مدت 124 مورد، اعمال جراحی غیر اورژانس 103 مورد، اعزام‌های بین بیمارستانی 35 مورد و موارد احیاء موفق 5 نفر بوده است.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه تعداد بازدیدهای بهداشتی از اماکن هزار و 66 مورد بوده است، بیان کرد: مقدار مواد غذایی فاسد جمع‌آوری شده 505 کیلوگرم، مراکز و اماکن متخلف تعطیل شده 3 مورد و تعداد بازدیدهای حوزه غذا و دارو در استان 105 مورد است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا