اخبار کرمان

معاون رئیس جمهور: یمنی‌ها در مقابل تجاوز آمریکا عقب‌نشینی نخواهند کرد

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا در غزه مستاصل شده و به‌دنبال ایجاد جبهه جدید جنگی است تا حواس‌ها را پرت کند گفت: یمنی‌ها در مقابل تجاوز آمریکا عقب‌نشینی نخواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه کرمان با تسلیت شهادت تعدادی از هموطنان در انفجار تروریستی کرمان اظهار داشت: روز گذشته توفیقی شد که به دیدار تعدادی از خانواده‌های شهدای این حادثه رفتیم و روحیه بالای این خانواده‌ها و صبر و استقامت آنها را دیدیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب همیشه با این ترورها روبه‌رو بودیم و بالغ بر 17 هزار شهید ترور در کشور داریم اما این حادثه تمام ملت را متاثر کرد، گفت: نه تنها مردم ایران بلکه مردم جهان نیز در این حادثه داغدار شدند و پیام تسلیت صادر کردند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه امام راحل فرمود خانواده شهدا چشم و چراغ ملت هستند و به دلیل صبر و پایداری این خانواده‌ها است که امروز عزتمند هستیم، افزود: نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و نظامی تلاش خود را انجام دادند تا کمترین آسیب‌ها را داشته باشیم و در این انفجار تعدادی از نیروهای انتظامی نیز به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه کینه و دشمنی دشمنان پایان ندارد و ما باید هوشیار و آگاه باشیم، ادامه داد: رئیس جمهور بلافاصله سفر خود را به ترکیه لغو کرده، به کرمان آمدند و ابعاد حادثه را بررسی و تاکید کردند که باید از این حوادث در آینده پیشگیری شود.

حسینی با اشاره به اینکه حاج قاسم در اوج یاس و ناامیدی سران کشورهای سوریه و عراق به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی به کمک مردم این کشورها شتافت و توانست به همراه جوانان و رزمندگان مقاومت داعش را سرکوب و نابود کند، گفت: دشمنان زخم خورده شهید سلیمانی بودند.

وی بیان کرد: حتی اگر وزارت خارجه آمریکا بیانیه بدهد که ما دستی در این انفجار نداشتیم اما همه می‌دانند داعش را آمریکا و اسرائیل ایجاد کردند؛ داعشیان اگر مسلمان بودند و آیات قرآن را قبول داشتند امروز به فریاد مردم غزه می‌رسیدند در حالیکه تا امروز بیش از 23 هزار نفر در غزه که بیشتر آنها زن و کودکان بی‌گناه هستند، مظلومانه به شهادت رسیدند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه هر روز ۱۰ کودک حداقل در غزه نقص عضو می‌شود که نتیجه وحشی‌گری آمریکا است، افزود: امروز شاهد بودیم که به یمن حمله می‌کنند و با افتخار می‌گویند که ما به یمن حمله نظامی کردیم؛ آمریکا همین است.

وی با بیان اینکه سلحشوران یمنی پاسخ جنایات آمریکا را داده و گفتند درس عبرتی به آمریکا و اسرائیل خواهیم داد، ادامه داد: حاج قاسم یک مرد الهی بود و رهبر فرزانه انقلاب فرمودند من در گذشته قلباً و زباناً ایشان را مورد تحسین قرار می‌دادم اما امروز در برابر عظمت ایشان تعظیم می‌کنم.

حسینی با اشاره به اینکه امروز شهید سلیمانی زنده‌تر از گذشته است و اگر جبهه مقاومت اینچنین مقابل استکبار ایستادند نشان از زنده بودن شهید سلیمانی و یاران شهیدش است، افزود: حاج قاسم کارها و طراحی‌های بزرگی کرد که امروز نتیجه آن را می‌بینیم.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بعد از گذشته ۱۰۰ روز که ادعا داشت حماس را نابود می‌کنیم هنوز نتوانسته کاری بکند و فقط مردم بی‌گناه را می‌کشد، گفت: سیره رفتاری و عملی حاج قاسم باید برای جوانان تبیین شود و این الگوی بزرگ بیشتر معرفی شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه حاج قاسم به‌شدت به اهل‌بیت (ع) علاقه و محبت داشت و اخلاص عمل او بی‌نظیر بود، بیان کرد: با تدبیر و آینده‌نگری مسائل را بررسی و پیگیری می‌کرد و یک انسان بزرگ بود که مورد هدایت الهی قرار گرفته بود.

وی با بیان اینکه اگر اربعین اینگونه حماسه آفرین شد نتیجه تدبیر شهید سلیمانی بوده است و همه اینها از ابتکارات حاج قاسم است، گفت: حاج قاسم در عین حال که یک نگاه راهبردی داشت اما به مسائل جزئی هم توجه می‌کرد و در همه حال به‌دنبال کسب رضایت الهی بود.

حسینی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی وقتی نشان ذوالفقار را از مقام معظم رهبری دریافت کرد، وقتی فرزند او تبریک می‌گوید حاج قاسم می‌گوید اینها دنیایی است و باید مدال اخروی را کسب کنیم، افزود: وقتی به او پیشنهاد کاندیدا شدن برای انتخابات ریاست جمهوری را دادند هیچ اعتنایی نداشت و فقط خود را یک سرباز رهبری می‌دانست.

وی با بیان اینکه حاج قاسم در حل مشکلات مردم پیشگام بود، در سیل و زلزله در کنار مردم حضور داشت، به مردم عشق می‌ورزید و گرفتار نفس اماره نبود، ادامه داد: عشق مردم به او را هم در تشییع جنازه باشکوه او دیدیم و هنوز هم این عشق وجود دارد که اینگونه در سالگرد شهادتش شرکت می‌کنند؛ دشمن از این ناراحت است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه آمریکا دید یمن نقش تعیین کننده‌ای دارد و در کنار مردم غزه ایستاده‌اند به همین دلیل به آنها حمله کرده است، گفت: یمنی‌ها مرد این میدان هستند و در مقابل تجاوز آمریکا عقب‌نشینی نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا در غزه مستاصل شده و به‌دنبال ایجاد جبهه جدید جنگی است تا حواس‌ها را پرت کند، افزود: یمنی‌ها اعلام کردند که آمریکا و انگلیس تاوان سنگینی در برابر این حمله خواهند داد.

حسینی با اشاره به اینکه روحیه مردم و رزمندگان یمنی بسیار بالاست و گفته‌اند که احوال ما را نپرسید وقتی مردم غزه اینگونه مورد ظلم و جنایت قرار گرفتند، ادامه داد: رزمندگان یمنی اعلام کردند ما و مرده غزه یا با هم پیروز و یا با هم شهید می‌شویم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا