اخبار کرمان

مهار آتش سوزی عرصه‌های طبیعی دهبکری پس از ۶ ساعت

مدیر کل منابع طبیعی استان کرمان از مهار حریق در عرصه‌های طبیعی دهبکری پس از ۶ ساعت تلاش نیروهای مردمی و مامورین پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی بم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، عیلرضا ابوالحسنی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان شامگاه گذشته در جمع خبرنگاران از حریق در عرصه‌های طبیعی دهبکری خبر داد و گفت: با حضور و همکاری نیروهای داوطلب مردمی با مامورین پاسگاه ویژه حفاظت از منابع طبیعی شهرستان بم حریق مراتع منطقه گل‌انداز بخش دهبکری اطفا شد.

وی با بیان اینکه این حریق از ساعت ۱۱ شروع شد، ادامه داد: با حضور به موقع نیروهای پاسگاه ویژه منابع طبیعی و نیروهای داوطلب مردمی پس از ۶ ساعت تلاش در ساعت ۱۷ اطفا شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با اشاره به اینکه در حال بررسی علت حریق در این مراتع هستیم، بیان کرد: بیش از ۹۵ درصد حریق‌های جنگل و مراتع به وسیله عوامل انسانی است.

وی با بیان اینکه جنگل‌ها و مراتع از سرمایه‌های ملی و خدادادی است که تخریب آنها موجب اثرات مخرب در اکوسیستم خواهد شد، ادامه داد: با توجه به هشدارهای پی در پی پیرامون پیشگیری از حریق در عرصه‌های منابع طبیعی متاسفانه شاهد آتش سوزی در دو منطقه، بیش از 130 هزار متر مربع با پوشش مرتعی مشجر بودیم.

ابوالحسنی با اشاره به اینکه حفاظت و حراست از منابع طبیعی وظیفه همه ماست و همه باید تلاش خود را در جهت کاهش عوامل تخریب داشته باشیم، گفت: آتش‌ســوزی یکی از خطرناکترین و مخربترین عوامل تخریب محسوب و خسـارات سنگینی را به این منابع تحمیل می‌کند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان در پایان بیان داشت: مردم طبیعت دوست می توانند در تماس با شماره های ۱۳۹ و ۱۵۰۴ کد های امداد جنگل و مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گزارش ها و اخبار خود را در زمینه آتش سوزی عرصه های منابع طبیعی ، تخریب و تصرف اراضی ملی ، قاچاق گیاهان دارویی ، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و … اطلاع رسانی کنند تا از ورود خسارت های جبران ناپذیر به عرصه های منابع طبیعی جلوگیری شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا