اخبار کرمان

موسوی‌مقدم: هیچ تفاوتی بین شهدای شیعه و سنی وجود ندارد

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهیدگفت: هیچ تفاوتی بین شهدای شیعه و سنی وجود ندارد و همه این شهدا نزد خداوند جایگاه رفیع و بلندی دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیماز کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید رمضانعلی موسوی‌مقدم نماینده مقام معظم رهبری و نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران امشب در آیین گرامیداشت شهدای اتباع افغانستانی انفجار تروریستی 13 دی‌ماه کرمان، اظهار داشت: به نمایندگی از مقام معظم رهبری به کرمان آمدم تا با خانواده شهدا دیدار داشته باشم.

وی با بیان اینکه هیچ تفاوتی بین شهدای شیعه و سنی وجود ندارد و همه این شهدا نزد خداوند جایگاه رفیع و بلندی دارند، گفت: از طرف مقام معظم رهبری به همه خانواده‌های شهدا عرض تسلیت دارم.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه در آیات قرآن کریم داریم که انسان دارای ارزش و قرب است، افزود: بر اساس آموزه‌های قرآن انسان قبل از آنکه دارای فکر و اندیشه و دین خاصی باشد دارای ارزش است.

وی با بیان اینکه باب جهاد بر روی انسان‌هایی که به دنبال سعادت و عاقبت بخیری هستند باز است، ادامه داد: کرامت و بزرگی و عزت مال همه انسان‌ها است و تفاوتی وجود ندارد و برای کرامت انسانی باید جهاد و کوشش و تلاش کرد.

موسوی‌ مقدم با اشاره به اینکه جهاد در راه خدا ابعاد مختلفی دارد و جهاد در برابر آنهایی که به دنبال آن هستند تا کرامت انسانی را تخریب کنند قطعاً ارزش والاتری دارد، گفت: شهید سلیمانی برای حفظ کرامت انسانی مقابل داعش ایستاد و جهاد کرد.

وی با بیان اینکه داعش به نام اسلام به عزت اسلامی لطمه می‌زد و شهدای مدافع حرم به فرماندهی حاج قاسم مقابل او ایستادند، افزود: در واقعه عاشورا وقتی اباعبدالله الحسین (ع) اتمام حجت کرد فرمود «اگر دین ندارید لااقل آزادمرد باشید» یعنی حتی اگر به معاد و توحید و نبوت اعتقاد ندارید به انسانیت خود عمل کنید.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه عده‌ای از جای دیگر به سرزمین اسلامی آمدند و در حال تجاوز و کودک کشی هستند و وظیفه ما جهاد و مقاومت است، بیان کرد: اجر و پاداش شهادت در راه جهاد در راه خدا فقط با خداوند است.

وی با بیان اینکه همه این شهدا به نیت خالص و قربت الی‌الله برای زیارت شهید سلیمانی رفته بودند تا به دشمن بگویند راه اسلام و شهدا ادامه دارد، گفت: شهدای انفجار تروریستی کرمان برای حفظ شعائر دین رفتند و در قرآن کریم بر تعظیم شعائر دین تاکید شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا