اخبار کرمان

نخستین دادگاه برخط در استان کرمان برگزار شد

معاون فناوری اطلاعات و برنامه‌ریزی دادگستری استان کرمان از برگزاری نخستین دادگاه علنی برخط در استان کرمان خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حسن سلطانی‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری اولین دادگاه علنی برخط در استان کرمان خبر داد و اظهار داشت: برگزاری دادگاه به صورت علنی اتفاق تازه‌ای نیست، اما برخط بودن این دادگاه که یک کار جدید است که برای اولین بار در استان کرمان برگزار شد.

وی با بیان اینکه براساس اصل ۱۶۵ قانون اساسی دادگاهی می‌تواند علنی برگزار شود که مسائل مطرح شده در آن منافی عفت عمومی و نظم عمومی جامعه نباشد، گفت: امروز برای نخستین بار این دادگاه علنی به صورت برخط برگزار شد.

معاون فناوری اطلاعات و برنامه‌ریزی دادگستری استان کرمان بیان کرد: همه افراد جامعه به ویژه علاقه‌مندان به مباحث حقوقی و قضایی، دانشجویان حقوق و وکلا می‌توانند به صورت برخط در این دادگاه شرکت کنند.

وی با اشاره به مزایای این طرح گفت: برگزاری دادگاه به صورت برخط باعث شفافیت موضوع شده و باعث می‌شود افکار عمومی نسبت به این مسائل ذهنیت شفاف و روشنی داشته باشند و از سوی دیگر سختی کار قضایی را مشاهده کرده و این مسائل برای مردم ملموس شود.

سلطانی‌نژاد با بیان اینکه لینک حضور برخط در این دادگاه‌ها اعلام شده است، افزود: همه افراد جامعه می‌توانند از این طریق در جلسات دادگاه‌های علنی برخط شرکت کنند و در جریان روند دادرسی قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه خدمت قضایی به سمت الکترونیکی شدن رفته است، ادامه داد: در حال حاضر شکایات و دادخواست‌های مردمی توسط دفاتر خدمات الکترونیک قضایی پذیرفته می‌شود و این موضوع از مراجعه بیهوده مردم به دادگستری جلوگیری کرده و در سطح شهر شکایات و دادخواست‌های خود ‌را به دادگاه ارسال کنند.

معاون فناوری اطلاعات و برنامه‌ریزی دادگستری استان کرمان با بیان اینکه الان ابلاغ‌های قضایی نیز به صورت الکترونیک است و نزدیک 100 درصد ابلاغ‌های ما الکترونیک انجام می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری نیست، گفت: سامانه‌های مختلف قضایی وجود دارد که افراد می‌توانند به آنها مراجعه کرده و از خدمات مختلف بهره‌مند شوند.

نخستین دادگاه برخط در استان کرمان برگزار شد نخستین دادگاه برخط در استان کرمان برگزار شد نخستین دادگاه برخط در استان کرمان برگزار شد نخستین دادگاه برخط در استان کرمان برگزار شد نخستین دادگاه برخط در استان کرمان برگزار شد

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا