اخبار کرمان

نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین در کرمان به‌کار خود پایان داد

آیین اختتامیه نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین و بیست و یکمین همایش آفرینش‌های عاشورایی در کرمان برگزار و برگزیدگان این سوگواره تجلیل شد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، در آستانه سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) آیین اختتامیه نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین و بیست و یکمین همایش آفرینش‌های عاشورایی امروز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان برگزار و برگزیدگان این سوگواره تجلیل شد.

در آیین اختتامیه این سوگواره اکبر خدادادی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان با تسلیت ایام سوگواری عزای حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: در این ایام استان کرمان افتخار برگزاری نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین را داشت.

وی با بیان اینکه فرزندان این سرزمین باید بدانند که همه داشته‌های فرهنگی ما از مکتب اهل‌بیت (ع)، فرهنگ عاشورا و نهضت اباعبدالله علیه‌السلام است، افزود: ما یک ذخیره فرهنگ غنی داریم که هیچ کس نمی‌تواند آن را از ما بگیرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان با اشاره به برگزاری نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین و بیست و یکمین همایش آفرینش‌های عاشورایی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، گفت: 206 اثر به دبیرخانه این سوگواره رسیده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد آثار 104 اثر در بخش قصه‌گویی و 102 اثر در بخش پادکست است، ادامه داد: از همه استان‌ها در این سوگواره شرکت کردند که استان‌های گیلان، اردبیل، کرمانشاه، کرمان، گلستان، قزوین و البرز استان‌های برگزیده هستند.

خدادادی بیان کرد: همین بچه‌های امروز ما در آینده انسان‌های بزرگی چون شهید حاج قاسم سلیمانی می‌شوند اگر راه درست را انتخاب کرده و مسیر درست را پیدا کنند.

محمدعلی زارع، مدیرکل اسبق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان نیز در این آیین با بیان اینکه حدود سال ۷۰ بود که ایده اولیه برگزاری سوگواره عاشورایی کودکان در کرمان به ذهن ما رسید، اظهار داشت: کار برای امام حسین علیه السلام و اهل‌بیت آن هم در دنیای پاک و معصوم کودکانه کار بسیار بزرگ و ارزشمندی است که باید قدر آن را دانست.

به گزارش تسنیم، آیین اختتامیه نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین و بیست و یکمین همایش آفرینش‌های عاشورایی با اجرای برنامه‌های متنوعی و عاشورایی چون اجرا سرود، قصه گویی و اجرای تعزیه همراه بود.

نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین در کرمان به‌کار خود پایان داد نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین در کرمان به‌کار خود پایان داد نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین در کرمان به‌کار خود پایان داد نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین در کرمان به‌کار خود پایان داد نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین در کرمان به‌کار خود پایان داد نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین در کرمان به‌کار خود پایان داد نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین در کرمان به‌کار خود پایان داد نخستین سوگواره ملی بچه‌های اربعین در کرمان به‌کار خود پایان داد

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا