اخبار کرمان

نماینده ولی‌فقیه در سپاه: دشمن از موضع ذلت و ناتوانی اقدامات تروریستی را انجام می‌دهد

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران، گفت: دشمن از موضع ذلت و ناتوانی اقدامات تروریستی را انجام می‌دهد و توانایی جنگ رو در رو با ما را ندارد، برای همین این اقدامات مذبوحانه تروریستی را انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی صبح امروز در آیین اربعین شهدای انفجار تروریستی گلزار شهدای کرمان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، فداکار استاندار کرمان، سردار معروفی معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین، سردار نظری فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، حجت‌الاسلام حمیدی رئیس کل دادگستری استان، بخشی دادستان کرمان و خانواده معظم شهدای این انفجار تروریستی در حسینیه ثارالله برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهدای انفجار تروریستی کرمان، اظهار داشت: خداوند چهار هدف را برای آفرینش انسان در قرآن ذکر و بیان می‌کند که همه انسان‌ها امتحان می‌شوند.

  نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه همه ما مورد آزمون الهی قرار می‌گیریم تا معلوم شود چه کسانی واقعاً حسینی هستند و چه کسانی شعار «حسین حسین» می‌دهند، گفت: عده‌ای گلچین و توسط خدا برگزیده می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تصادفی نبوده که در این زیارت این تعداد از شهدا به دیدار معبود می‌روند، این شهدا گلچین الهی بودند و برگزیده شدند، افزود: شهادت پاداش و عنایتی است که خداوند به بندگان برجسته‌ای می‌دهد که دیگر حیات دنیایی برای آنها جوابگو نیست.

حاجی صادقی با بیان اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید حتی در ذهن خودتان مپندارید که شهدا مرده‌اند، بلکه زنده‌اند و نزد پروردگار خود روزی می‌خورند و به حیات طیبه رسیدند، ادامه داد: پرورش یافتگان مکتب اسلام و مکتب شهید سلیمانی آرزوی شهادت دارند.

وی با اشاره به اینکه در مکتب اسلام آن کسی باخته که از کاروان شهدا جا مانده است، بیان کرد: خانواده شهدا بدانید که خدا به شهدای شما عظمت داده است؛ خداوند با شهدا هدف از آفرینش خود را نشان می‌دهد که در مسیر الهی قرار بگیرید و جاودانه شوید.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هیچ عملی تضمین شده نیست که انسان را به مقصد برساند و از نگاه قرآن تنها عملی که صاحب آن به مقصد می‌رسد، شهادت است، گفت: حاج قاسم آرزوی شهادت داشت و به آرزوی خود رسید و بارها به دشمن گفت «ما را از چه می‌ترسانید».

وی با اشاره به اینکه کارکرد شهید حیات‌آفرین است و چون به قرب خدا رسیده کار خدایی می‌کند و به جامعه حیات دوباره می‌دهد، افزود: دشمن از موضع ذلت و ناتوانی اقدامات تروریستی را انجام می‌دهد؛ دشمن اگر توانایی جنگ رو در رو با ما را داشت این اقدامات مذبوحانه تروریستی را انجام نمی‌داد.

حاجی صادقی با بیان اینکه اگر امروز گفتمان مقاومت عالم‌گیر شده است به برکت خون حاج قاسم سلیمانی است، ادامه داد: آمریکا به خیال اینکه حاج قاسم را نابود می‌کند، شهید سلیمانی را ترور کرد، اما می‌بینیم این نور الهی هر روز پرفروغ‌تر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رزمندگان اسلام در طوفان الاقصی آبروی اسرائیل و آمریکا را بردند و هیمنه آنها را شکستند، بیان کرد: امروز مسئله فلسطین مسئله اول جهان انسانی شده و نه تنها جهان اسلام که امروز دنیا در جریان مظلومیت مردم غزه قرار گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما انتقام اساسی را آن می‌دانیم که ریشه شما را در منطقه و بعد از آن در جهان بکنیم، گفت: دشمن بداند با این ترورها حرکت ما کند نمی‌شو،د بلکه سرعت می‌گیرد؛ تاریخ را بخوانید و ببینید که چگونه نور حسین(ع) عالم‌گیر شد و ما پیروان مکتب عاشورا هستیم.

وی با اشاره به اینکه مکتب حاج قاسم، مکتب استکبارستیزی و مقاومت است، افزود: موضعی که خانواده شهدای انفجار تروریستی کرمان در برابر این حادثه گرفتند دشمن را خیلی عصبانی کرد؛ جملات زیبایی که از این خانواده‌ها بیان شد، مصداق جملات زیبای حضرت زینب(س) بعد از واقعه عظیم عاشورا بود.

حاجی صادقی با بیان اینکه منطق شهدا را فراموش نکنید و پیام شهدا را جدی بگیرید، گفت: پیام شهیدان این است که منطقه سازش‌پذیری آسان، اما استقامت سخت است و باید مراقبت کنیم مشکلات پیش آمده ما را در وسط راه نگذارد.

وی با اشاره به اینکه پیام شهیدان در شب بیست و دوم بهمن ایستادگی و مقاومت است و نگذاریم که دشمن اراده ما را بشکند حتی اگر جان ما را متلاشی کند و خانه ما را تخریب کند، بیان کرد: در غزه هزاران نفر به خاک و خون کشیده شد، اما اراده مردم غزه نشکست.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در راهپیمایی 22 بهمن به دشمن می‌گوییم اگر چه مشکلات داریم، اما از انقلاب و ولایت دست برنمی‌داریم و ما آمده‌ایم تا اسلام را عالم‌گیر و عالم را آماده ظهور امام زمان(عج) کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا