اخبار کرمان

هشدار دادستان کرمان به اخلال‌گران نظم و امنیت در چهارشنبه سوری

دادستان کرمان با هشدار به اخلال‌گران نظم و امنیت در شب چهارشنبه آخر سال، گفت: با کسانی که قصد اخلال در نظم و تخریب اموال عمومی دارند، برخورد قاطع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، مهدی بخشی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان صبح امروز در جلسه ستاد استانی مجرمان حرفه‌ای، با هشدار به اخلال‌گران نظم و امنیت در شب چهارشنبه آخر سال، اظهار داشت: با کسانی که به بهانه مراسم چهارشنبه سوری قصد اخلال در نظم و مبادرت به تخریب اموال عمومی دارند برخورد قاطع خواهد شد.

وی از رسیدگی خارج از نوبت به پرونده‌های متهمان چهارشنبه سوری خبر داد و بیان کرد: تعقیب قضایی در انتظار کسانی است که به بهانه مراسم چهارشنبه‌سوری قصد اخلال در نظم و مبادرت به تخریب اموال عمومی را دارند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان ادامه داد: با افرادی که بخواهند بدون توجه به هشدارها، با قانون‌شکنی و استفاده از مواد منفجره و اشتعال‌زا، سلامت مردم و امنیت روانی جامعه را خدشه‌دار کنند برخورد قضایی و بازدارنده خواهد شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه هر ساله در این مراسم عده‌ای با رعایت نکردن نکات ایمنی و بی‌توجهی به هشدار‌ها باعث می‌شوند، افراد زیادی مصدوم شده یا جان خود را از دست بدهند، گفت: متاسفانه هر ساله خانواده‌های زیادی در آستانه سال جدید داغدار می‌شوند.

بخشی تأکید کرد: شعب کشیک با حضور کارکنان قضایی و اداری در مراجع قضایی فعال و همراه با سرعت و دقت به گزارش‌های واصله از ضابطین رسیدگی و دستورات قانونی لازم را صادر خواهند کرد.

وی با اشاره به ضرورت نظارت جدی خانواده‌ها بر فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی جهت جلوگیری از فریب خوردن از کانال‌ها و سایت‌های آموزش ساخت مواد محترقه و منفجره بیان کرد: به کلیه مراجع انتظامی ابلاغ شده تا عاملان فراخوان در فضای مجازی یا ایجادکنندگان تجمع‌های پر خطر و فروشندگان مواد محترقه را شناسایی، دستگیر و به دادسرا معرفی کنند تا مجازات قانونی در خصوص آن‌ها اجرا شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به ممنوعیت فروش کالاهای محترقه، اشتعال‌زا و خطرناک در واحدهای صنفی، گفت: کالاهای محترقه، اشتعال‌زا و خطرناک به هیچ وجه نباید در واحدهای صنفی به فروش برسد و نگهداری، حمل، خرید و فروش این موارد به موجب ماده 12 قانون مجازات مرتکبین قاچاق اسلحه و مهمات جرم است.

وی با بیان اینکه استفاده از مواد محترقه اگر منتهی به آسیب بدنی شود علاوه بر مجازات حبس یا جزای نقدی، موجب محکومیت به پرداخت دیه به مصدومین نیز خواهد شد، افزود: شهروندان با تبعیت از قانون و توجه به تذکرات مسئولان و همچنین پرهیز از تجمعات غیرضروری و اقدامات نابهنجار و مخاطره‌آمیز، پایان سال خوبی را برای خود و خانواده‌هایشان رقم بزنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا