اخبار کرمان

هلال احمر در تمام حوادث طبیعی و غیرطبیعی در کنار مردم است

نماینده رهبری در جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به خدمت‌رسانی ۱۵ هزار نیروی جوان جمعیت هلال احمر در پایگاه‌های نوروزی، گفت: هلال احمر در تمام حوادث طبیعی و غیرطبیعی در کنار مردم است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی امشب در دیدار با فداکار، استاندار کرمان با بیان اینکه 9 سال است که نماینده حضرت آقا در جمعیت هلال احمر هستم، اظهار داشت: هلال احمر یک دستگاه خدمت‌رسان به مردم است که در جامعه زیاد شناخته شده نیست، اما در زمان بحران‌ها به میدان می‌آید.

وی با اشاره به اینکه کار هلال احمر کار بسیار پر زحمتی است، افزود: در کشورهای اروپایی و آمریکا در زمان حوادث ارتش و دیگر دستگاه‌ها به میدان می‌آیند و این نهاد تنها در مباحثی مانند سلامت ورود می‌کند، اما در ایران مردم هلال احمر را با حوادث می‌شناسند.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمعیت هلال احمر جمهوری‌ اسلامی ایران با بیان اینکه کشور ایران یک کشور زلزله‌خیز است، ادامه داد: در کشوری مانند ایران زمانی که زلزله می‌آید و یا در زمان سیل و دیگر بحران‌ها و حوادث، چشم مردم به هلال احمر و کمک‌ها و خدمات آنها است.

وی با اشاره به اینکه هلال احمر در مسئله سلامت در زمان کرونا هم خدمات زیادی داشت، گفت: در روزهایی که حتی نزدیکان هم متوفیان خود را رها کرده بودند، شاهد خدمات بی‌نظیر هلال احمر بودیم.

معزی با بیان اینکه در مسافرت‌های نوروزی یکی از کشورهایی هستیم که بیشترین کشته‌های تصادفات را داریم، افزود: در ایام نوروز 15 هزار جوان جمعیت هلال احمر به جای آن که کنار خانواده‌های خود باشند در 500 پایگاه نوروزی به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در گذشته هلال احمر موقوفات زیادی داشته است، ادامه داد: شهرستان رفسنجان در این زمینه نمونه است، اما باید به این موضوع توجه داشت که عدم توجه به این موقوفات باعث از بین رفتن آنها می‌شود.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز در این دیدار با بیان اینکه نیروهای جمعیت هلال احمر مرد روزهای سخت هستند، اظهار داشت: مردم در روزهای سخت، بحران‌ها و گرفتاری‌ها به یاد هلال احمر می‌افتند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان بسیار بزرگ، پهناور و وسیع است، گفت: خدمت‌رسانی به ویژه خدمات امدادی در چنین استانی با تنوع اقلیم و تنوعی که در حوادث طبیعی و غیر طبیعی کرمان وجود دارد کار را بسیار سخت کرده است.

استاندار کرمان با بیان اینکه در حوادث طبیعی و غیرطبیعی مختلفی که در استان کرمان اتفاق می‌افتد، شاهد خدمت‌رسانی نیروهای جمعیت هلال احمر هستیم، افزود: هلال احمر استان کرمان در خیلی از کارها نمونه و الگو هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا