اخبار کرمان

هماهنگی و همبستگی نیروهای مسلح در برابر تهدیدات دشمن/ در برابر دشمن واحد عمل می‌کنیم

جانشین قرارگاه جنوب‌شرق ارتش با اشاره به همبستگی نیروهای مسلح در برابر تهدیدات دشمن، گفت: نیروهای مسلح اجازه نمی‌دهند کشور در هیچ زمینه‌ای آسیب ببیند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، امیر سرتیپ دوم عباس ملکی‌زاده جانشین قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در استان کرمان که صبح امروز در مرکز آموزش 05 شهید اشرف گنجویی نزاجا برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) و شهدا، اظهار داشت: خداوند نعمت‌های زیادی از جمله نعمت سلامت، امنیت، ولایت و شهادت به ما عطا کرده که باید‌ شکرگزار آنها باشیم.

وی با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: کشور ما قبل از انقلاب به عنوان ژاندارم منطقه و دست‌نشانده آمریکا مطرح بود؛ در آن دوران جهان دو قطبی بود و یکسری کشورها دنباله رو شرق و یکسری پیرو غرب بودند، عده‌ای در پیمان ناتو و عده‌ای در پیمان ورشو بودند.

جانشین قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش با اشاره به اینکه در آن زمان در کشور ما 60 هزار مستشار خارجی حضور داشت که کشور ما را مدیریت و کنترل می‌کردند، افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی دو قطبی جهان به هم خورد و ما نتیجه آن را هر روز شاهد هستیم.

وی با اشاره به سه عامل مهم تاثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: وجود رهبری و امامین انقلاب، پشتیبانی مردم از انقلاب و نظام و نیروهای مسلح سه عاملی بودند که هم در پیروزی و هم در تداوم انقلاب نقش مهمی به عهده داشتند.

امیر ملکی به نقش مهم ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: ۱۹ بهمن ارتش به انقلاب پیوست و ۲۲ بهمن انقلاب به پیروزی رسید؛ در انقلاب مردم ما بدنه ارتش هم انقلابی بود.

وی با اشاره به نقش نیروهای مسلح در سرکوب و خاموش کردن غائله‌های اوایل انقلاب و در دوران دفاع مقدس، افزود: هماهنگی و همراهی نیروهای مسلح و پشتیبانی مردم و هدایت امامین انقلاب کشور را پیش می‌برد و امروز نیز نیروهای مسلح در تمام حوادث طبیعی و غیرطبیعی در کنار مردم حضور دارند.

جانشین قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش با اشاره به اینکه امروز هم کشور ما با حوادث و اتفاقات مهمی روبه‌رو است و در تمام این حوادث نیروهای مسلح گوش به فرمان ولایت هستند و حضور پررنگی دارند.

وی با اشاره به اهمیت حفظ آمادگی رزمی نیروهای مسلح و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در این حوزه، گفت: اگر کشوری آمادگی رزمی خود را حفظ کند وارد‌ جنگ نمی‌شود.

امیر ملکی با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح با حضور در انتخابات چشم دشمن را کور کرده و اجازه نمی‌دهند کشور در هیچ زمینه‌ای آسیب ببیند، گفت: اگرچه مشکلات اقتصادی وجود دارد اما هر کار بزرگی مشکلاتی به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه ما در حال انجام کار بزرگی هستیم تا کشور را به عنوان یک ابرقدرت به دنیا معرفی می‌کنیم، افزود‌: این کار بزرگ مشکلاتی دارد که باید با کمک هم از این مشکلات عبور کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا