اخبار کرمان

وزیر آموزش و پرورش: ویژگی‌های شهید سلیمانی به نماد و فرهنگ تبدیل می‌شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: در آموزش و پرورشی که آرمانش پروراندن نسل آرمانی همچون شهید سلیمانی است، ویژگی‌های حاج قاسم به نماد و فرهنگ تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کرمان، رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش امروز، صبح امروز در اجتماع دانش‌آموزی «فرزندان حاج قاسم» در کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره هزار و 20 شهید دانش‌آموز و شهدای معلم، اظهار داشت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در فرهنگ ما نماد ولی‌الله است.

وی با اشاره به اینکه در آستانه چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم قرار داریم، گفت: این شهید بزرگوار اهل معنویت و اخلاص بود و نشان داد چیزی که دنیا را تغییر می‌دهد اخلاص و معنویت است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شهید سلیمانی نماد انقلابی بودن و انقلابی زندگی کردن بود، افزود: شهید سلیمانی نشان داد برای انقلابی بودن لازم نیست به حزب و جناح خاصی چنان وابسته باشی که انقلاب را نبیینی.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی نماد شجاعت و تدبیر بود و شجاعت و تدبیر در هر که باشد، در آن فرد تغییر ایجاد می‌کند، ادامه داد: شهید سلیمانی، نماد مجاهد، فداکاری، درایت، ساده زیستی و سرباز واقعی ولایت بود.

صحرایی با بیان اینکه شهید سلیمانی نماد قهرمان ملی شد، ادامه داد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که قهرمانان آن واقعی هستند و فقط در افسانه‌ها نیستند بلکه در بین ما زندگی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حاج قاسم نماد پیروزی حق بر باطل، دشمن‌شناسی و نماد استکبارستیزی در تاریخ ماست، ادامه داد: کدام قهرمان توانسته معادلات جهان را عوض کند؟ حاج قاسم متعلق به تمام آزادی‌خواهان جهان است و شهادت او نشان داد که نور خدا را نمی‌توان خاموش کرد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز فرزندان حاج قاسم در ۷۳۰ منطقه آموزشی ایران گرد هم آماده‌اند تا نسل آرمانی را نشان دهند، گفت: این مکتب امامین انقلاب است و امروز که شاهد شکوفا شدن اندیشه حاج قاسم در جهان هستیم.

وی با بیان اینکه امروز دشمن فهمیده که چه غلطی کرده است، افزود: امروز حاج قاسم عزیز در مدرسه‌ها و کلاس‌های درس ما است و برای دانش آموزان ما نماد بصیرت و غیرت، یقین به باورهای دینی، عبودیت و بندگی خداوند است.

صحرایی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی نماد عشق به مردم است و می‌گفت «مردم ایران جان من به فدایتان؛ شما را از خانواده و فرزندانم بیشتر دوست می‌دارم»، گفت: عشق به مردم مرام شهدا است.

وی با بیان اینکه مردمی که حاج قاسم خود را فدای آنها کرد امروز او را از هر زمان دیگری بیشتر باور کردند، افزود: امروز تمام همت این دولت به عنوان دولت مردم این است که را حاج قاسم و یاران او همواره پایدار بماند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در آموزش و پرورشی که آرمانش پروراندن نسل آرمانی همچون حاج قاسم سلیمانی است، ویژگی‌های حاج قاسم به نماد و فرهنگ تبدیل می‌شود و سال آینده دانش آموزان به یاد حاج قاسم همه ویژگی را به نشان تبدیل خواهند کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا