اخبار کرمان

وزیر آموزش و پرورش یک هنرستان خیریه را در کرمان افتتاح کرد/ مراد صحرایی: درِ بیکاری را از هنرستان‌ها باید بست

با حضور وزیر آموزش و پرورش هنرستان دخترانه فنی و حرفه‌ای ۱۲ کلاسه خیرساز «راضیه شورویی» در شهرک سعیدی کرمان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری کرمان، صبح امروز و در آستانه چهارمین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت با حضور رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، هنرستان دخترانه ۱۲ کلاسه فنی و حرفه ای خیرساز «راضیه شورویی» در شهرک سعیدی کرمان به بهره برداری رسید.

‌درِ بیکاری را از هنرستان‌ها باید بست‌

‌رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در مراسم افتتاح هنرستان دخترانه فنی و حرفه‌ای 12 کلاسه خیرساز “راضیه شورویی” در شهرک سعیدی کرمان، اظهار داشت: تقویت هنرستان‌ها از سیاست‌های مهم دولت سیزدهم است؛ هر مدرسه یک ایران کوچک و نقطه اتکای دولت و ملت در رشد و تعالی کشور است.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد دانش آموزان ما در هنرستان‌ها تحصیل می‌کنند که این آمار باید به 50 درصد برسد، گفت: هر چه هنرجوها سریع‌تر وارد بازار کار شود، روحیه بهتری دارند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه درِ بیکاری را از هنرستان‌ها باید بست، نه از دانشگاه‌ها، خطاب به دختران هنرجوی این هنرستان گفت: تمام دغدغه مسئولان کشور آینده شما است.

وی با بیان اینکه افتتاح مدرسه یکی از شیرین‌ترین اتفاق‌ها است، ادامه داد: بذر هر پیشرفتی در مدرسه کاشته و آینده کشور در مدرسه ما ساخته می‌شود.

صحرایی با اشاره به اینکه عنصر همت ویژگی اول در ساخت این مدرسه است، گفت: بخشی از اتفاق امروز ناشی از اخلاص یوسف نوری وزیر سابق آموزش و پرورش است که در کمتر از یک سال قبل کلنگ احداث این هنرستان را در این شهرک به زمین زد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دومین عنصر سازنده این هنرستان عشق است، افزود: عشق است که بین کرمانی‌ها متمایز است، حاج قاسم نماد عشق به مردم است و مردم را مانند خانواده‌اش دوست داشت.

صحرایی خطاب به همسر و خانواده زنده یاد “راضیه شورویی” گفت: هر مهرماه مرحوم مغفور راضیه شورویی در این مدرسه تکثیر می‌شود و هر دختری در این مدرسه درس می‌خواند، به یاد آن بانوی خوشنام است و این هنر بزرگی است.

‌‌در این آیین رضا هدایتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با تقدیر از ساخت این مدرسه در یکی از مناططق محروم کرمان، اظهار داشت: این مدرسه یک سال پیش توسط یکی از خیران کلنگ‌زنی شده و کمتر از یک سال سال به بهره‌ برداری رسید.

وی با بیان اینکه تمامی هزینه‌های ساخت و بخش عمده‌ای از هزینه‌های تجهیز این مدرسه توسط خیر تامین شده است، افزود: این مدرسه هزار و 300 متر ساختمان آموزشی دارد که با بهترین کیفیت و با رعایت تمامی استاندارها ساخته شده است.

هنرستان دخترانه ۱۲ کلاسه فنی و حرفه ای خیرساز زنده یاد «راضیه شورویی» با زیربنای 1500 مترمربع در زمینی به مساحت 2500 با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان در شهرک سعیدی کرمان به بهره برداری رسید. عملیات اجرایی این مدرسه از سال قبل آغاز شده و طی مدت یکسال به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش تسنیم در آیین اففتاح این مدرسه، اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزیر، محمدرضا خان محمدی رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، نمایندگان مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان استان کرمان و خانواده زنده یاد راضیه شورویی نیز حضور داشتند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا