اخبار کرمان

وزیر آموزش و پرورش: ۵۰ هزار معلم جدید جذب شد/ دولت سیزدهم ۶ هزار مدرسه ساخت

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شش هزار مدرسه در دولت سیزدهم ساخته و تکمیل شده است، گفت: هزار مدرسه دیگر تا بهمن ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری کرمان، رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش عصر امروز در شورای آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه سنددار کردن املاک آموزش و پرورش در سطح کشور یک ضرورت است و حتماً باید پیگیری شود، اظهار داشت: در این جلسه عنوان شد که برای تکمیل اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان اعتباری دیده نشده و نهایتاً یک ملک تهاتر شده که باید کار پیگیری شود و تکمیل ساختمان جدید اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان به نتیجه برسد.

وی با تاکید بر اینکه پروژه نیمه تمام ساختمان جدید اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان باید هر چه زودتر به نتیجه برسد، افزود: ساختمان فعلی باید جزو املاک مولدسازی قرار گیرد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این ساختمان ناایمن است و پیشنهاد داریم که تمام منابع حاصل از مولدسازی ساختمان قدیمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان هزینه ساخت اردوگاه شهید سلیمانی شود، افزود: البته می‌شود این منابع را سه قسمت کرد و در دانشگاه فرهنگیان و مدرسه سازی نیز آن را هزینه کرد که با این روش پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دانشسراها باید به دانشگاه فرهنگیان برگردد، گفت: املاک وقفی هم که در اختیار آموزش و پرورش هست باید تعیین تکلیف شود؛ اگر استان به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در منطقه غرب شهر کرمان زمین بدهد در ساخت کانون در آن منطقه حتماً کمک خواهیم کرد.

صحرایی با بیان اینکه مدرسه ویژه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه و توانخواهان در کرمان ساخته می‌شود و ساخت این مدرسه در سال آینده انجام می‌شود، افزود: هر چه در آموزش و پرورش تلاش شود برای آیندگان است.

وی با اشاره به اینکه تحول کمی درد دارد اما مانند کار جراح است که بعداً نتیجه می‌دهد، بیان کرد: رتبه‌بندی معلمان یک کار تحولی بود که در این دولت با جدیت پیگیری شد و اشکالات کار در حال حل شدن است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کنکور یک دغدغه بود که امروز با عدالت برگزار می‌شود، ادامه داد: 6 هزار مدرسه در این دولت ساخته و یا تکمیل شده که کار بسیار بزرگی بود و ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه تا بهمن ماه امسال حدود هزار مدرسه دیگر نیز به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: 2 هزار و 156 فضای ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی ساخته و تحویل شده است و این روند ادامه دارد.

صحرایی با بیان اینکه ۳۰ هزار مهدکودک در کشور متولی پیدا کردند و امروز ساختار سازی شده است، افزود: امسال حدود ۵۰ هزار معلم جدید غیر از دانشگاه فرهنگیان با ساز و کار جدید جذب شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا