اخبار کرمان

وقوع سیل در روستای پشوئیه شهداد

در بارش‌های اخیر در استان کرمان شاهد وقوع سیل در روستای پشوئیه شهداد بودیم به طوری که ارتفاع سیلاب‌ها از کف روخانه به ۸ متر می‌رسید.

محسن محمدی بخشدار شهداد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه از ساعت 2 روز گذشته بارش باران در بخش شهداد آغاز شد، اظهار داشت: بر اثر این بارش‌ها جاری شدن سیل را در روستای پشوئیه داشتیم.

وی با بیان اینکه دو تیم ارزیاب از هلال احمر و بسیج به این منطقه اعزام شدند، گفت: سیل ۸ متر از کف رودخانه ارتفاع داشت و تردد و عبور و مرور به هیچ عنوان امکان‌پذیر نبود.

بخشدار شهداد با اشاره به اینکه تا ساعت ۳ بامداد امروز صبر کردیم تا سیلاب‌ها تا اندازه‌ای فروکش کردند، افزود: آب منطقه قطع شده بود و با توجه به احتمال بارش‌های مجدد و وقوع دوباره سیل یک تانکر 20 هزار لیتری به منطقه اعزام شد.

بخشدار شهداد با بیان اینکه برق منطقه هم قطع شده بود، ادامه داد: با تلاش کارکنان شرکت برق همان شب گذشته برق روستای پشوئیه وصل شد.

وی با اشاره به صدور هشدار وقوع سیل از طرف استانداری کرمان، گفت: ماشین‌آلات سنگین عمرانی ما از قبل در روستاهایی که پیش‌بینی سیل شده بود مستقر شده بودند و زمانی که سیل می‌خواست وارد روستا شود همین ماشین‌آلات از ورود سیل به پشوئیه جلوگیری کردند.

محمدی با بیان اینکه بخشی از سیل به مزارع کشاورزی روستا وارد شده و به محصولات کشاورزی خساراتی وارد شده است، افزود: خوشبختانه در این سیل خسارت جانی نداشتیم و عصر امروز هم به همت سپاه ثارالله استان کرمان ۵۰ بسته معیشتی و هزار بطری آب معدنی بین ۵۰ خانوار ساکن روستای پشوئیه توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه ساعت ۲۰ دیشب خانمی با ما تماس گرفت که در مسیر کشیت به سمت پشوئیه گرفتار سیل شدند و در محاصره سیلاب قرار دارند، گفت: بلافاصله ماشین‌آلات ما برای کمک به منطقه اعزام شدند و دو خانواده با دو دستگاه ماشین را نجات داده و به آنها اسکان موقت دادیم، راه را هم به صورت موقت ترمیم کردیم.

بخشدار شهداد با بیان اینکه روستاهای سیرچ، ابراهیم آباد، امیرآباد، پشوئیه، جهر و شهرهای اندوهجرد و شهداد همیشه مشکل وقوع سیل را داشتیم و به همین دلیل آمادگی لازم برای پیشگیری از سیل را در این مناطق داشتیم، ادامه داد: تا کنون خسارت جانی نداشتیم و سیل به هیچ خانه‌ای وارد نشده است.

وی با اشاره به اینکه امروز هم در روستای جهر وقوع سیل را داشتیم و از شب قبل به مردم، دامداران و همه دهیاران اطلاع‌رسانی شد بود و مردم آمادگی قبلی داشتند، گفت: جاده روستاهای پشوئیه و جهر هم که مسدود شده بودند، خوشبختانه هر دو بازگشایی شدند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا