اخبار کرمان

پرداخت ۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات طرح کالا کارت بانک مهر در استان کرمان

مدیر شعب بانک مهر ایران در استان کرمان گفت: مبلغ ۳۳۷۰ میلیارد ریال تسهیلات طرح کالا کارت پرداخت شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به ۵ هزار میلیارد ریال برسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حسین خزاعی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان به مناسبت ۲۲ آذر سالروز تاسیس بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، با تسلیت ایام فاطمیه (س)، اظهار داشت: در شانزدهمین سالگرد تاسیس بانک مهر قرار داریم و این بانک تخصصی در حوزه قرض‌الحسنه است که با آورده‌های مردمی فعالیت می‌کند.

پرداخت ۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات طرح کالا کارت بانک مهر در استان کرمان

وی با بیان اینکه سرمایه اصلی بانک مربوط به ۱۰ بانک دولتی و خصوصی است و عمده منابع مربوط به خیرین و مردم عادی است که به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه به مردم پرداخت می‌شود، گفت: در سال گذشته بالغ بر هزار و 123 فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ 1548 میلیارد ریال پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمان با اشاره به اینکه در سال جاری از تسهیلات تکلیفی ازدواج و فرزندآوری حذف شدیم و در قانون بودجه این مبلغ دیده نشد، اما بر اساس تکلیفی که داشتیم تاکنون ۵۰۹ فقره تسهیلات ازدواج با مبلغ ۱۰۶۱ میلیارد ریال پرداخت شده است، افزود: سال گذشته ۶۸۳ فقره تسهیلات فرزندآوری با مبلغ ۷۷۹ میلیارد ریال و امسال نیز ۵۰۵ فقره تسهیلات به مبلغ ۳۷۵ میلیارد ریال تسهیلات فرزندآوری پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته حدود ۹۵ فقره تسهیلات با ارزش ۶۹ میلیارد ریال تسهیلات بنیاد برکت و امسال ۱۳۱ میلیارد ریال تسهیلات در این حوزه پرداخت شده که از نظر ریالی ۸۹.۹ درصد رشد داشته است، ادامه داد: در حوزه مشاغل خانگی سال گذشته ۴۹ فقره تسهیلات و امسال ۱۶۲ فقره به مبلغ ۱۴۸ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان پرداخت شده است.

خزاعی با اشاره به اینکه امسال ۱۸۲ نفر از مددجویان کمیته امداد مبلغ ۲۸۴ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کردند، گفت: بیشتر از منابع بانکی تسهیلات پرداخت کردیم و به نوعی از منابع سایر استان‌ها برای پرداخت تسهیلات استفاده شده است.

وی با بیان اینکه دریافت کنندگان وام‌های قرض‌الحسنه در بانک مهر با اینکه از اقشار ضعیف جامعه هستند، بسیار خوش حساب هستند، افزود: حدود 78 درصد افتتاح حساب انجام شده در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان کرمان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمان با اشاره به اینکه به برخی از مشتریان که رتبه اعتباری خوبی دارند تسهیلات بدون ضامن پرداخت شده است، ادامه داد: وام فوری به تعدادی از متقاضیان که رتبه اعتباری خوبی داشتند، نیز پرداخت شده است که از کارهای مهم بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است و باعث رضایتمندی مردم شده است.

وی با بیان اینکه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران سعی می‌کند به حوزه اشتغال در استان کرمان کمک کند و در این زمینه پرداخت تسهیلات تبصره 18 را در برنامه دارد، گفت: طرح کالا کارت بانک مهر در حال اجرا است که در حمایت از تولید و کالای ایرانی با کیفیت و همچنین کمک به خرید مردم انجام می‌شود.

خزاعی با اشاره به اینکه سال گذشته حدود ۲ هزار و ۷۹۷ نفر از این طرح استفاده کردند و امسال تاکنون این عدد به ۶ هزار و ۲۱۸ فقره رسیده است، افزود: مبلغ ۳۳۷۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به 5 هزار میلیارد ریال برسد.

وی با بیان اینکه شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در هشت شهرستان استان کرمان دایر شده است و در مجموع 13 شعبه در استان کرمان داریم که شش شعبه در شهر کرمان واقع شده است، گفت: بانکداری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به‌گونه‌ای است که نیاز به مراجعه حضوری نیست و خدمات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمان با اشاره به اینکه شرکت‌های بزرگ اقتصادی استان در بانک مهر حساب ندارند، افزود: اگر بخشی از منابع این شرکت‌ها در این بانک باشد، قطعاً در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به اقشار ضعیف جامعه موثر است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا