رابرگردش و تفریح در رابر

چشمه عروس رابر

چشمه عروس رابر

ایران از جمله کشورهایی به شمار می رود که در آن جاذبه های طبیعی بسیاری وجود دارد که می توانند محل مناسبی برای طبیعت گردی باشند و یکی از آنها در شهرستان رابر استان کرمان واقع است و با نام چشمه عروس رابر شهرت دارد.

 چشمه عروس رودی به شمار می رود که در سه کیلومتری شهر رابر، مرکز شهرستان رابر، قرار دارد و در اطراف آن طبیعتی بی نظیر شکل گرفته است. حاشیه این رودخانه می تواند محل مناسبی برای افرادی باشد که می خواهند ساعتی را به دور از شلوغی و هیاهوی شهر بگذرانند. سالانه افراد زیادی برای تفریح حاشیه این رودخانه را انتخاب می کنند و در برخی از مواقع در کنار آن کمپ می زنند و زمان زیادی را در کنار آن می گذرانند.

ساختار و طبیعت اطراف رودخانه
این رودخانه طولی برابر با ۸۷ کیلومتر دارد و سومین رود بلند این استان، پس از هلیل رود و رود ملنتی، محسوب می شود. این رود پس از آبیاری مزرعه‌ های رابر به هلیل رود می ‌پیوندد و به سد جیرفت می ‌ریزد. هلیل رود و چشمه عروس باهم به هامون جازموریان می ‌ریزند. جریان آب رودخانه و جوشش چشمه سارها بر زیبایی این منطقه افزوده است. در اطراف این رودخانه می توانید درختان متعددی مثل سپیدار و چنار را مشاهده کنید که زیبایی خاصی به محیط اطراف داده اند. علاوه بر ان درختان، باغ های میوه بسیاری در مسیر رودخانه قرار دارند که از آب آن آبیاری می شوند و فضایی خاص را به وجود می آورند. در اطراف رودخانه طبیعتی زیبا وجود دارد که در کنار صدای جریان آب می تواند آرامشی ویژه را برای مسافران به ارمغان بیاورد.

راه های دسترسی به چشمه عروس

 از آنجایی که رودخانه در سه کیلومتری شهر رابر قرار دارد رسیدن به آن به آسانی صورت می گیرد و می توانید با خودرو عمومی موجود در شهر به سمت این رودخانه بروید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا