اخبار کرمان

چیزی از عمر ننگین حکومت ظالمانه آمریکا و اسرائیل نمانده است

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه چیزی از عمر ننگین حکومت ظالمانه آمریکا و اسرائیل نمانده، گفت: جبهه مقاومت و وجدان‌های بیدار باقیمانده شما را به دریا خواهدریخت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیت‌الله احمد شیخ‌بهایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر کرمان در مصلی بزرگ امام علی (ع) با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا قدرتی است که انسان بتواند جلوی گناه بایستد و با ذکر و یاد خدا برای انسان قدرت، توان و تقوا حاصل می‌شود.

وی با بیان اینکه ابدیت با اطاعات خدا به‌دست می‌آید و حج و نماز از مصادیقی ذکر خدا است، ادامه داد: همیشه عده‌ای هوا‌پرست و هوس‌باز در جامعه سردمدار فتنه شده و مردمی ناآگاه و بی‌بصیر هم منحرف می‌شوند؛ باید از این حوادث درسو عبرت بگیریم، چرا که همین حوادث می‌توانند تکرار شوند.

خطیب جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به اینکه شیطان به بهانه‌های مختلف می‌خواهد نماز جمعه را خلوت کند و هیچ چیز نباید مانع از شرکت ما در نماز جمعه شود، گفت: شکوه جمعیت نمازجمعه موضوعیت دارد.

وی با تبریک روز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س)، روز دختر و آغاز دهه کرامت بیان کرد: زنان و دختران ارزش دارند و جواهر و قیمتی هستند و نباید در دسترس همگان قرار بگیرند.

شیخ‌بهایی با بیان اینکه دختران باید در جایی در امان باشد و ارزش‌گذاری شوند و حجاب برای زنان کرامت است، افزود: نیمی از جامعه ما را بانوان تشکیل می‌دهند و وظیفه زنان و دختران ساختن جامعه است.

وی با اشاره به اینکه سلامت و پیشرفت جامعه منوط به عفت، پاکی و پاکدامنی زنان است و دشمن روی همین نکته پایه‌گذاری کرده است، ادامه داد: با پیشرفت تمدن، مختصات انسانی انسان عوض نمی‌شود.

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه در راستای تحقق شعار سال همه باید به نقش خود در جهش تولید عمل کنیم، گفت: در این دولت نزدیک به ۹ هزار کارخانه به چرخه تولید برگشته است و عده زیادی از بیکاران به‌کار گرفته شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بحث افزایش و جوانی جمعیت برای کشور بسیار مهم است، افزود: ازدواج‌ها آسان و به هنگام باید مورد توجه خانواده‌ها قرار گیرد و در کنار آن فرزند آوری و تربیت فرزندان نیز اهمیت دارد.

شیخ‌بهایی با بیان اینکه کشور نیاز به رشد علمی دارد و مشکلات اقتصادی نباید مانع تحصیل جوانان شود، ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان فرمودند قدرمعلم باید شناخته شود، زیرا معلم منابع انسانی را تامین می‌کند و شاگردان را در مسیر علم و مهارت آموزی قرار می‌دهد.

وی با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزود: مسئله مجلس شورای اسلامی بسیار مهم است و کسانی که احیانا در دور اول شرکت نکردند، می‌توانند در حوزه‌های انتخاباتی دور دوم شرکت کنند.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به روز بزرگداشت امامزادگان بر توجه به امامزاده محمد به عنوان‌ امامزاده واجب‌التعظیم شهر کرمان تأکید و بیان کرد: هر کدام از امامزادگان باید قطب فرهنگی در کشور تبدیل شوند و این مهم با کمک مردمی و برنامه‌ریزی مسئولان امکان‌پذیر است.

وی با بیان اینکه مردم مظلوم غزه بیش از ۶ ماه زیر بمباران هستند و راه فراری ندارند، افزود: حج امسال حج برائت نه تنها از آمریکا و اسرائیل، بلکه از همه کسانی که در مقابل ظلم آنها سکوت کرده و راه را برای تامین اقتصادی آنان باز کردند.

شیخ‌بهایی خطاب به آمریکا و اسرائیل، گفت: هر جنایتی می‌خواهید بکنید که چیزی از عمر ننگین و حکومت ظالمانه شما نمانده است و قدرت جبهه مقاومت و وجدان‌های بیدار، باقیمانده وجود ننگین شما را به دریا خواهد ریخت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا