اخبار کرمان

کاشت ۸ هزار اصله نهال در صنایع کرمان آغاز شد

همزمان با روز درختکاری با حضور محمدمهدی فداکار استاندار کرمان کاشت ۸ هزار اصله نهال زیتون در صنایع استان کرمان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، مراسم روز درختکاری صبح امروز با حضور محمدمهدی فداکار استاندار کرمان و علیرضا ابوالحسنی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان در کارخانه سیمان ممتازان کرمان برگزار و کاشت ۸ هزار اصله نهال زیتون در صنایع استان کرمان آغاز شد.

استاندار کرمان در این آیین با بیان اینکه کاشت درخت در استان کرمان یک ضرورت است و صنایع استان کرمان باید نسبت به توسعه فضای سبز اطراف خود اهتمام داشته باشند، اظهار داشت: کار بزرگی در استان کرمان در اجرای طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت در حال انجام است و ادارات منابع طبیعی شمال و جنوب استان کرمان پای کار هستند.

محمدمهدی فداکار با بیان اینکه صنایع نسبت به طبیعت اطراف خود به هر حال دست اندازی دارند و باید این آسیب جبران شود، گفت: مالچ پاشی در شرق استان کرمان برای بیابان‌زدایی در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه کار خوبی که شرکت‌ها در خصوص فضای سبز انجام دادند و پایداری بیشتری داشته که باید توسعه پیدا کند، افزود: درختکاری انرژی مثبتی است که هم در دنیا و هم در آخرت به درد ما می‌خورد و همه در مقابل محیط زیست وظیفه داریم.

استاندار کرمان با بیان اینکه توسعه صنعت ضرورت دارد و نباید مانع آن بشویم، ادامه داد: در کنار توسعه صنایع، توجه به فضای سبز و توسعه آن را هم باید جدی گرفت.

در این آیین محمد ربانی مدیرعامل کارخانه سیمان ممتازان کرمان نیز با بیان اینکه ۱۶ سال از بهره‌برداری کارخانه سیمان ممتازان کرمان می‌گذرد و این کارخانه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث شده است، اظهار داشت: سالیانه یک میلیون تن ظرفیت این کارخانه است اما بیشتر از این در هر سال کار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به نیاز داخلی کشور صادرات را قطع کردیم اما در سال‌های گذشته صادرات را هم داشته‌ایم، گفت: معادل نصف مساحت کارخانه فضای سبز در محدوده کارخانه سیمان ایجاد شده است و تمام آبیاری که انجام می‌شود، آبیاری قطره‌ای است.

مدیرعامل کارخانه سیمان ممتازان کرمان با بیان اینکه ۲۲ هزار اصله درخت در محدوده کارخانه سیمان ممتازان کرمان وجود دارد، افزود: از کارخانه‌هایی هستیم که به محیط زیست اهمیت دادیم و حساسیت خاصی به این موضوع داریم.

وی با اشاره به اینکه اقدام به تأسیس نیروگاه خورشیدی در کارخانه کردیم و از سال گذشته این موضوع قوت گرفته است، ادامه داد: هیئت مدیره با این موضوع موافقت کرده است و پنج مگاوات نیروگاه خورشیدی برای مصرف برق داخلی کارخانه احداث می‌شود.

ربانی با بیان اینکه هفت مگاوات نیروگاه خورشیدی نیز احداث و در تابستان اجرایی و وارد مدار می‌شود که برق آن به شبکه توزیع برق کشور داده می‌شود، گفت: 2.5 مگا وات از این پروژه ابتدای سال به بهره‌برداری می‌رسد و چشم‌انداز توسعه‌ای کارخانه سیمان ممتازان کرمان در بحث احداث نیروگاه خورشیدی که توسط هیئت مدیره شرکت دیده شده 40 مگاوات است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا