اخبار کرمان

کمتر از ۲۵ درصد کمک‌های بشردوستانه وارد غزه شده است

رئیس هلال احمر ایران با بیان اینکه کمتر از ۲۵ درصد کمک‌های بشردوستانه وارد غزه شده است، گفت: امکان خدمات درمانی برای بیش از ۷ هزار مصدوم غزه وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در یادواره شهدای هلال احمر در انفجار تروریستی ۱۳ دی‌ماه کرمان با اشاره به اینکه تسلیت رئیس کمیته و هم رئیس فدراسیون و دبیرکل فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ جهانی شهادت دو امدادگر هلال احمر ایران در حادثه تروریستی کرمان را تسلیت گفتند و این حادثه را محکوم کردند، اظهار داشت: این گونه انسان جهانی می‌شود و خداوند به او عزت و آبرو می‌دهد و خداوند با شهادت مزد ما را می‌دهد.

وی با بیان اینکه شهدا قبل از شهادت هم ویژگی‌ها و خصوصیاتی داشته باشد که توفیق شهادت نصیب آنها شده است، گفت: این افراد در برابر سختی‌ها تحمل بالایی دارند و به راحتی از میدان بیرون نمی‌روند؛ تواضع با مومنان و سرسختی با کافران و پیوند با ولایت از دیگر ویژگی‌های این انسان‌ها است.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه این انسان‌های پاک همیشه در صف مقدم رفع تهدیدات و خطرات قرار دارند و هر زمان که نظام به آنها نیاز دارند به ولی امر خود لبیک می‌گویند، افزود: این افراد ویژگی‌های خاصی دارند که باعث می‌شود خداوند مشتری آنها شود.

وی با بیان اینکه در کنار گرامیداشت یاد شهدا، انتقال پیام شهدا اهمیت زیادی دارد، گفت: صبر و استقامت خانواده شهدا هم به ما امید و اقتدار می‌دهد و هم ما را در برابر آنها شرمنده می‌کند.

کولیوند با اشاره به اینکه ما در برابر خون شهدا و این نظام مسئول هستیم و باید ماه آینده با شکوه پای صندوق‌های رای حاضر شده و با مشارکت خود از نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کنیم، ادامه داد: باید پیام شهدا و وصیت‌نامه آنها را جدی گرفت و باید به وظیفه خود در برابر خون شهدا و انقلاب عمل کنیم.

وی با بیان اینکه امروز ما در امنیت هستیم اما عده‌ای از مسلمان زیر بمب‌ها و گلوله‌های ناجوانمردانه شقی‌ترین و جنایتکارترین رژیم منحوس جهانی قرار دارند، گفت: نایب رئیس صلیب سرخ جهانی می‌گفت در طول تاریخی چنین جنایاتی را ندیدیم و شاهد نبودیم.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه امروز مردم غزه برای آب و غذا به سطوح آمده‌اند، افزود: زمانی که با هلال احمر غزه تماس می‌گیریم به ما می‌گویند ممکن است ما گرسنگی و تشنگی را تحمل کنیم اما برای درمان مجروحان خود دارو نداریم.

وی با بیان اینکه مردم غزه نزدیک به چهار ماه است که مقاومت کردند و بیشترین نوع مقاومت را داشتند، عنوان کرد: تمام کمک‌های بشر دوستانه به مردم غزه از سراسر دنیا در بندر العریش مصر جمع شده و تا کنون تنها چیزی بین 20 تا 25 درصد آن وارد غزه شده و بقیه آن در انبارهای مصر در حال از بین رفتن است و این هم یک نوع بمباران و جنایت است.

کولیوند با بیان اینکه یکشنبه جلسه‌ای را با حضور رواسای هلال احمرهای کشورهای اسلامی منطقه مدیترانه شرقی و آسیا داشتیم و یکسری از کشورهای آفریقایی داشتیم، گفت: در این جلسه آفریقای جنوبی، رئیس هلال کشورهای اسلامی و نایب رئیس فدراسیون صلیب سرخ جهانی هم حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه مطالب خوبی بحث شد و بیانیه عملیاتی خوبی داشتیم، افزود: اردن قول داد که مرز دیگری باز کند که بتوان از آن طریق کمک‌ها را به غزه ارسال کنیم و تعدادی از مصدومان را منتقل کرده و با آنها کمک کنیم، ادامه داد: بیش از 7 هزار مصدوم در غزه وجود دارد که امکان هیچ‌گونه خدمات درمانی برای آنها در غزه وجود ندارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا