اخبار کرمان

یک مجروح دیگر انفجار تروریستی کرمان شهید شد/ اهدای اعضای بدن سیدمیثم حسینی

اعضای بدن « سید میثم حسینی » یکی از مجروحان حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان پس از رضایت خانواده این شهید امروز برداشته و اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیماز کرمان، اعضای بدن سید میثم حسینی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان که در انفجار تروریستی گلزار شهدای کرمان از ناحیه جمجمه دچار آسیب شده بود صبح امروز ۱۹ دی‌ماه پس از رضایت خانواده این شهید برداشته و اهدا شد؛ کلیه‌های این شهید بزرگوار در کرمان به دو بیمار پیوند زده می‌شود و کبد وی برای پیوند به شیراز ارسال می‌شود.

پیمان کارنما، مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز شاهد یک اهدای عضو دیگر از یکی از شهدای مراسم سالگرد شهید سلیمانی هستیم، اظهار داشت: این شهید بزرگوار که از ناحیه جمجمه دچار آسیب دیدگی وسیع مغزی شده بود.

وی با بیان اینکه شهید سید میثم حسینی از ابتدا در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) پذیرش شده و در بخش آی سی یو بستری بود، گفت: تاریخ ۱۷ دی ماه از بیمارستان به ما اعلام شد که پزشک معالج بیمار را کاندیدای اهدای عضو کرده است.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه بلافاصله تیم هماهنگ کننده واحد اهدای عضو در بیمارستان حاضر شدند و اقدامات و آزمایشات لازم انجام و مرگ مغزی تایید شد، افزود: این شهید بزرگوار هم کارت اهدای عضو داشت و پس از صحبت با خانواده ایشان پذیرفتند که اهدای عضو انجام شود.

وی با بیان اینکه قلب این شهید شرایط احیا را نداشت و تنها کبد و دو کلیه برداشته شده است، ادامه داد: صبح امروز عملیات برداشت عضو در بیمارستان پیامبر اعظم () کرمان آغاز شده است و این عملیات تا دو ساعت دیگر به پایان می‌رسد. کلیه‌ها در کرمان پیوند زده می‌شود و کبد این شهید بزرگوار برای پیوند به شیراز منتقل می‌شود.

کارنما با اشاره به اینکه تیم برداشت کننده عضو و نیروهای کارشناس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ی این چند روز زحمات زیادی کشیدند تا مقدمات کار را فراهم کنند، ادامه داد: آماده کردن بیمار، نگهداری و ارتباط گرفتن با خانواده بیمار و اخذ رضایت کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است.

وی با بیان اینکه تا کنون دو مورد اهدای عضو شهدای انفجار تروریستی کرمان انجام شده است، گفت: سید میثم حسینی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان و ۴۰ ساله بود که پیکر این شهید پس پایان عملیات برداشت اعضا برای زیارت به مشهد اعزام شده و پس از زیارت حرم امام رضا علیه السلام برای خاکسپاری به کرمان منتقل می‌شود.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه یک بیمار دیگر در آی سی یو بیمارستان شهید باهنر کرمان با همین شرایط را داریم که ۴۸ ساعت قبل کاندیدای اهدای عضو شده و خانواده این شهید هم قبول کردند، افزود: به زودی سومین برداشت عضو از سومین شهید مرگ مغزی حادثه تروریستی کرمان انجام می‌شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه پیوند قلب، کلیه‌ها و کبدها خانم دهقان نیز در تهران، کرمان و شیراز به خوبی انجام شده و بیماران گیرنده در صحت و سلامت هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا