اخبار کرمان

۱۰۰ نقطه شهر کرمان امشب نورباران می‌شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به برگزاری جشن‌های نیمه شعبان در سراسر استان، گفت: ۱۰۰ نقطه شهر کرمان امشب نورباران می‌شود.

حسین انجم‌شعاع در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد امام زمان (عج) منجی عالم بشریت، اظهار داشت: نیمه شعبان از آن مناسبت‌هایی است که کاملاً به صورت مردمی برگزار می‌شود و هر ساله در این روز در تمام سطح شهرها و حتی روستاها و در کوچه‌ها و خیابان‌ها شاهد برگزاری جشن‌ها مردمی هستیم.

وی با اشاره به برنامه‌هایی که به این مناسبت در استان کرمان پیش‌بینی شده است، گفت: نیمه شعبان امسال در تمام شهرستان‌های استان کرمان برنامه‌هایی را به مناسبت میلاد حضرت صاحب‌الزمان (عج) برگزار می‌شود و تمام تشکل‌ها و گروه‌های مردمی برای برگزاری این مراسم پای کار هستند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه امشب در تمام شهرستان‌های استان جشن‌های نیمه شعبان برگزار می‌شود، ادامه داد: حتی در روستاها نیز این جشن‌ها به صورت با شکوه برگزار می‌شود و برنامه‌ریزی شده که بتوانیم نیمه شعبان باشکوه و با عظمتی را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امشب در ۵۰۰ نقطه از استان کرمان و در بیش از ۱۰۰ نقطه از شهر کرمان مراسم نورافشانی به مناسبت میلاد امام زمان (عج) را خواهیم داشت، افزود: این نورافشانی به صورت همزمان ساعت ۹ امشب با ندای «یا مهدی ادرکنی» برگزار خواهد شد.

انجم‌شعاع با اشاره به اینکه در این ساعت از تمامی مساجد، حسینیه‌ها و تکایا ندای «یا مهدی ادرکنی» پخش خواهد شد، بیان کرد: علاوه بر آن در 47 نقطه شهر کرمان نیز جشن‌های ویژه نیمه شعبان به صورت ویژه و مردمی برگزار می‌شود که این جشن‌ها نیز با نورافشانی همراه است.

وی با بیان اینکه امشب و فردا در تمامی مساجد، تکایا و حسینیه‌های کرمان جشن‌های ویژه میلاد امام زمان (عج) برگزار می‌شود، گفت: برگزاری جشن ویژه‌ای نیز فردا شب و در شام میلاد آن حضرت در دانشگاه پیام نور کرمان برنامه‌ریزی شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه جشن نیمه شعبان به مدت ۲ شب در جوار مرقد مطهر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود، افزود: تمامی این برنامه‌ها در راستای در راستای نهادینه شدن فرهنگ مهدویت در جامعه است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا