اخبار کرمان

۱۶.۵ همت حقوق دولتی معادن استان کرمان به حساب خزانه واریز شد

مدیرکل صنعت و معدن استان کرمان گفت: ۱۶.۵ همت حقوق دولتی معادن استان به حساب خزانه واریز شده و امیدواریم که بازگشت ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن به استان را داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، مهدی حسینی‌نژاد عصر امروز در حاشیه جلسه شورای معادن استان کرمان در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود 13 دستور کار در شورای امروز معادن استان، اظهار داشت: این دستور کارها در ارتباط با مشکلات معادن و صنایع معدنی و طرح‌های غیرمعدنی است که با محدوده‌های معدنی تداخل دارند که در این شورا بررسی می‌شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۶.۵ همت حقوق دولتی در استان کرمان وصول به حساب خزانه واریز شده است، گفت: امیدواریم که بازگشت ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن را به استان داشته باشیم و اتفاقات سنوات گذشته در این خصوص رخ ندهد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان ادامه داد: از محل یک درصد عوارض آلایندگی معادن حدود ۴۱۸ میلیارد تومان از معادن استان وصول شده است.

وی با اشاره به تبصره پنج ماده ۱۴ قانون معادن بیان کرد: با پیگیری‌های شورای معادن استان کرمان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، بخشی از این تبصره در قانون برنامه هفتم توسعه مصوب شد که مهمترین آنها تامین برق مورد نیاز کشور و صنایع است.

حسینی‌نژاد افزود: واحدهای معدنی و معادن که در حوزه انرژی خورشیدی هم در معدن و هم خارج از معدنشان سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند از ظرفیت تبصره پنج ماده 14 قانون معادن استفاده کنند و با تصویب در وزارت نیرو این مهم را عملیاتی کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا