اخبار کرمان

۳۰۰کیلومتر راه روستایی استان کرمان در دولت سیزدهم احداث شد

سرپرست راهداری استان کرمان، گفت: در دو سال گذشته در دولت سیزدهم حدود ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان احداث شد که معادل ۲۰ سال گذشته آن است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، علی عبدالهی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان کرمان دارای یکی از بزرگترین شبکه‌های راه در سطح کشور است، اظهار داشت: استان کرمان، استان وسیعی است و دومین شبکه بزرگ بزرگراهی و یکی از بزرگترین شبکه‌های شریانی کشور را داراست.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان در حوزه راه‌های اصلی، روستایی و آزادراهی و بزرگراهی باید به شکل ویژه مورد توجه مسئولان قرار گیرد، گفت: اقدامات گسترده‌ای در راه‌های استان در حال انجام است و طی دو سال گذشته در دولت سیزدهم حدود 300 کیلومتر راه روستایی در استان احداث شده است که معادل 20 سال گذشته آن است.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان با بیان اینکه در حوزه نگهداری راه‌ها نیز تلاش‌های زیادی شده تا بزرگترین پروژه‌های نگهداری راه‌های کشور را در استان کرمان تعریف کنیم، افزود: با تلاش‌های انجام شده پروژه‌هایی که سال‌ها در استان کرمان در حوزه راه‌ها معطل مانده بود در حال بهره‌برداری هستند.

وی با اشاره به اینکه پروژه شهداد_نهبندان به عنوان یکی از پروژه‌های اصلی و کریدور کشور در دستور کار است، گفت: اصلاح و روکش آسفالت کریدور اصلی کشور یعنی مسیر یزد ، انار، سیرجان، به سمت بندرعباس نیز از دیگر اولویت‌های ما در استان کرمان است.

عبدالهی با بیان اینکه سال گذشته علاوه بر مجتمع‌های خدمات رفاهی، سه باب مسجد و نماز به جاده‌های استان کرمان اضافه شد، گفت: در سال جاری نیز در نقاطی که وجود مجتمع‌های خدمات رفاهی به صورت کمرنگ‌تر است احداث مسجد و نمازخانه را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به اینکه ساخت بیش از ۲۰ باب مجتمع خدماتی رفاهی در سطح جاده‌های استان کرمان در دستور کار است، افزود: با توجه به اینکه جاده‌های استان کرمان، جاده‌های طولانی هستند نیاز است راننده در طول مسیر به دلیل رانندگی‌های طولانی مدت، استراحت‌هایی داشته باشد، از این رو احداث و بهره‌برداری از این مجتمع‌ها ضرورت دارد.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان با بیان اینکه نگهداری تمام محورهای ما در استان کرمان به صورت مرتب در حال انجام است، گفت: باید تلاش کنیم که شبکه گسترده راه‌های استان که شبکه بسیار ارزشمندی است حفظ شود؛ این شبکه برای بحث اقتصاد استان بسیار مفید است.

وی با اشاره با اینکه یکی از مهمترین پروژه‌های تعریف شده در سطح شبکه راه‌های استان کرمان، کلیدوری است که از بندرعباس به سیرجان و پس از آن به شهربابک و انار و یزد می‌رسد، بیان کرد: در برنامه است که به زودی عملیات بهسازی و روکش آسفالت آن انجام شود.

عبدالهی با بیان اینکه به صورت مرتب عملیات‌های مختلف روکش، درزگیری و غیره در محورهای استان کرمان در حال انجام است، افزود: تلاش می‌کنیم تا با امکاناتی که در اختیار داریم بهترین شرایط سفر را برای هموطنان فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از راه‌ها را در استان کرمان داریم که قبلاً با عملکرد راه روستایی ساخته شدند، گفت: به دلیل وجود برخی مراکز معدنی و صنعتی و تردد تعداد زیاد و قابل توجه ماشین‌آلات سنگین در حال حاضر عملکرد این محورها تغییر کرده است.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان با بیان اینکه قطعاً عملکرد این راه‌ها در حال حاضر راه روستایی نیست، افزود: نیاز است که بخش معادن مشارکت داشته باشند تا بتوانیم این راه‌ها را ارتقا دهیم تا تحمل بار ترافیکی جدیدی که به آنها وارد شده است را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه معادنی که از این محورها استفاده می‌کنند از محل مسئولیت‌های اجتماعی می‌تواند برای بهسازی، تعریض و ارتقای این راه‌ها کمک کنند، ادامه داد: البته معادن استان در اکثر موارد پای کار هستند تا بتوانیم جاده‌های این مناطق ارتقا بدهیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا