اخبار کرمان

۴ ویژگی ارتش ایران را از سایر ارتش‌های دنیا ممتاز کرده است

امام جمعه کرمان، گفت: ۴ رکن مردمی بودن، مجهز بودن، آمادگی و معتقد بودن دارایی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران است که آن را از سایر ارتش‌های دنیا ممتاز می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی صبح امروز در دیدار فرماندهان قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهیدان سپهبد صیاد شیرازی، حاج قاسم سلیمانی و شهدای اخیر حمله متجاوزانه رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه، اظهار داشت: شاهد پیروزی قاطع، تاریخی و برجسته و جهانی جمهوری اسلامی ایران در صحنه بین‌المللی بودیم که به دست نیروهای مسلح در پاسخ به حمله رژیم صهیونیستی ایجاد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون این حجم عملیات بازدارندگی نظامی در دنیا را شاهد نبودیم و جمهوری اسلامی ایران کار بزرگی را انجام داده است، گفت: پشتیبانی از این عملیات یک کار بزرگ‌تر بود و نیروهای مسلح کشور یک اتفاق بسیار بزرگ را برای تامین امنیت و اقتدار کشور رقم زدند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه چهار رکن جزو دارایی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران است که آن را نسبت به سایر ارتش‌های دنیا ممتاز می‌کند، افزود: مردمی بودن از ویژگی‌های مهم ارتش ایران است و از آحاد مردم تشکیل می‌شود.

علیدادی سلیمانی بیان کرد: ارتش روحیه مردمی دارد و جزو اولین گروه‌هایی است که در بحران‌های سیل و زلزله در کنار مردم است و خدمت‌رسانی می‌کند که نمونه آخر آن کمک به مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان است.

وی با اشاره به اینکه مردم از صمیم قلب ارتش را دوست دارند و ارتش نیز برای مردم کار می‌کند و آنها را دوست دارد، گفت: مجهز بودن ارتش دومین ویژگی ارتش کشور است و در هر صحنه نظامی با امکانات کامل وارد می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از مجهزترین ارتش‌های دنیا است، ابراز داشت: گوشه کوچکی از توانمندی‌های آن در مراسم رژه دیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آماده بودن ارتش سومین ویژگی مهم این نیروی نظامی مقتدر است و این نیرو همیشه آماده عملیات است، ادامه داد: آمادگی ارتش یک آمادگی درونی و بیرونی است و فرد فرد ارتش کشور خود را از درون برای عملیات در سخت‌ترین شرایط آماده کرده‌اند.

علیدادی سلیمانی ویژگی چهارم ارتش را معتقد بودن عنوان کرد و گفت: اعتقاد است که کارآمدی نیرو را به نمایش می‌گذارد و ارتش ما به توحید و نبوت اعتقاد کامل دارد و در سخت‌ترین شرایط برای دفاع از دین خدا تلاش می‌کند.

وی با بیان اینکه ارتش در زمین، دریا و هوا آماده عملیات علیه کفر است و با اعتقاد کامل این کار را انجام می‌دهد، افزود: در شرایط سخت کسانی پیروز هستند که به خدا اعتقاد کامل داشته باشند.

امام جمعه کرمان، ادامه داد: شهید سپهبد صیاد شیرازی یکی از فرماندهان بارز ارتش جمهوری اسلامی ایران است که فردی معتقد بود و در محضر علما کسب علم و اخلاق می‌کرد و در نهایت به شهادت رسید و امروز ماندگار شده است.

۴ ویژگی ارتش ایران را از سایر ارتش‌های دنیا ممتاز کرده است ۴ ویژگی ارتش ایران را از سایر ارتش‌های دنیا ممتاز کرده است

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا