اخبار کرمان

۶۱۲ قطعه زمین طرح جوانی جمعیت در کرمان واگذار شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: ۶۱۲ قطعه زمین برای طرح جوانی جمعیت در اختیار خانواده‌ها گذاشته شده و تعداد این خانواده‌ها زیاد و رو به افزایش است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، رضا حافظی صبح امروز در شورای مسکن استان کرمان که در سالن پیامبراعظم(ص) برگزار شد با بیان اینکه تعداد ثبت نامی‌های طرح نهضت ملی زمین و مسکن در استان کرمان به 216 هزار و 879 نفر افزایش یافته است، اظهار داشت: از این تعداد ثبت نام 55 هزار و 851 نفر نهایی شده و 21 هزار و 831 نفر افتتاح حساب انجام دادند.

وی با بیان اینکه در مجموع به ۱۳ هزار و ۲۹۰ متقاضی طرح نهضت ملی زمین و مسکن در استان کرمان پروژه تخصیص داده شده است، گفت: برای ۸ هزار و ۹۶۴ نفر پروانه اخذ شده و ۴ هزار و ۶۰۷ واحد اتمام اسکلت و سقف انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه بیشترین تعداد ثبت‌نامی‌های طرح نهضت ملی زمین و مسکن در استان کرمان، در شهر کرمان است، افزود: 36 درصد ثبت‌نامی‌های این طرح در شهر کرمان قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۷۸ هزار و ۱۷۵ نفر در شهر کرمان ثبت‌نام کردند که 23 هزار و 489 نفر تایید شده نهایی شده و به 3 هزار و 186 نفر پروژه تخصیص داده شده است، ادامه داد: برای 895 نفر اخذ پروانه انجام شده و 116 واحد به مرحله اتمام اسکلت و سقف رسیده است.

حافظی با اشاره به اینکه تا امروز ۵ هزار و ۹۳۹ هکتار زمین در شهرهای مختلف برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن اختصاص داده شده است، گفت: ۷۲۲ هکتار زمین دیگر نیز در حال الحاق به محدوده شهر داریم که بخشی از آن در محدوده شهرک رضوان، ۲۰ هکتار و شهید همت، ۱۴۱ هکتار است.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در سیرجان در دهه فجر آماده افتتاح است، ادامه داد: در استان کرمان از حدود ۳۲ هزار واحد مسکونی مهر حدود ۲۹ هزار واحد تحویل داده شده که بخشی از واحدهای باقیمانده مشکلات قضایی دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه در حوزه بازآفرینی شهری از ابتدای امسال تاکنون ۳۴۷ پروانه ساختمانی صادر شده که  هزار و 86 واحد مسکونی را شامل می‌شود، گفت: از این تعداد 512 واحد در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه ۱۴ هزار و ۷۳۸ واحد مسکونی در سطح استان کرمان به صورت خودمالکی در حال ساخت است که نیاز است تسهیلات با نرخ کم در اختیار آنها گذاشته شود، افزود: ۴۶۷ هکتار از اراضی دولتی مولدسازی شده و در اختیار طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمان قرار گرفته است.

حافظی با اشاره به اینکه تاکنون ۶۱۲ قطعه زمین برای طرح جوانی جمعیت و فرزندآوری در اختیار خانواده‌ها گذاشته شده است، گفت: در استان کرمان تعداد این خانواده‌ها زیاد و رو به افزایش است.

مهدی محمدی مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه وام مسکن روستایی به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان با نرخ ۵ درصد تصویب شده است، اظهار داشت: این تسهیلات طی مدت ۲۰ ساله باید برگشت داده شود.

وی با بیان اینکه خط اعتباری ۹ بانک عامل نیز مشخص شده که یک ظرفیت خوب است، گفت: تامین زیرساخت‌ها در پروژه‌های طرح نهضت ملی ضروری است و متاسفانه در برخی مجموعه‌ها که به مرحله نازک کاری رسیده‌ایم، هنوز آب و برق پروژه تامین نشده است.

پروژه‌های نهضت ملی زمین و مسکن در استان کرمان نباید معطل آب و برق بماند

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز صبح امروز در شورای مسکن استان کرمان که در سالن پیامبر اعظم(ص) برگزار شد، با بیان اینکه پیشرفت پروژه طرح نهضت ملی مسکن در استان نباید متوقف شود، اظهار داشت: باید تلاش کرد که این طرح در استان کرمان با جدیت پیگیری شود.

وی با اشاره به اهمیت پیگیری این طرح در استان کرمان، بیان کرد: گزارشی از آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در جنوب و شمال استان کرمان تهیه و تحویل استانداری شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه واگذاری زمین‌های طرح نهضت ملی زمین و مسکن در استان باید قبل از دهه فجر انجام شود، گفت: اطلاع‌رسانی لازم در این ارتباط باید به مردم انجام شده و اعلام شود که چند هزار قطعه واگذار می‌شود.

وی با اشاره به پروژه طرح نهضت ملی مسکن کرمان که ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حال اجرا است، افزود: کار جابه‌جایی مابقی زمین این طرح باید انجام و قیمت جدید ابلاغی نیز در این پروژه پیگیری شود.

فداکار با بیان اینکه تامین زیرساخت‌ها در طرح نهضت ملی زمین و مسکن بسیار اهمیت دارد که حتماً باید پیگیری شود، ادامه داد: پروژه‌های این طرح نباید معطل آب و برق بماند.

وی با اشاره به اینکه اختصاص زمین به طرح فرزندآوری و جوانی جمعیت باید در اولویت قرار بگیرد، گفت: بخشی از زمین‌های واگذاری در دهه فجر به جوانی جمعیت اختصاص داده شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا