کسب و کارها

۳ ارز پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۴

این روزها، با توجه به رشد قابل توجه بیت کوین به عنوان رهبر اصلی بازار ارزهای دیجیتال و ثبت رکوردهای جدید، بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال بررسی آلتکوین‌های مناسب برای شناسایی فرصت‌های سودآور هستند. اگر فعال در بازار ارزهای دیجیتال هستید، به‌خوبی می‌دانید که بیت کوین هرچند اصلی‌ترین و شاید امن‌ترین کوین برای سرمایه‌گذاری است، اما آلتکوین‌های دیگر نشان داده‌اند که گاهی می‌توانند بازده بیشتری نسبت به بیت کوین ایجاد کنند. در این مقاله، سه ارز که احتمالاً در سال 2024 بازده مناسبی خواهند داشت، به شما معرفی می‌کنیم.

۳ ارز پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۴

۱. چشم‌انداز ارز دیجیتال ریپل (XRP) در سال 2024

توکن XRP، که توسط شرکت ریپل عرضه می‌شود، در سال گذشته با 68 درصد بازده مثبت مواجه شد و در دسامبر 2023 با قیمت 0.645 دلار معامله می‌شود. در سال 2023، ریپل با توجه به کسب رأی مثبت دادگاه در دعوی حقوقی با سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به قیمت یک دلار نیز رسید. شرکت ریپل از سوی SEC به نقض قوانین اوراق بهادار آمریکا متهم شده بود، اما دادگاه با رای خود XRP را به عنوان اوراق بهادار تشخیص نداد.

اگرچه هنوز زمان زیادی تا صدور رأی نهایی دادگاه باقی مانده و احتمالاً این رأی در سال ۲۰۲۴ اعلام خواهد شد، اما این رأی مثبت و پیروزی جزئی نه‌تنها برای ریپل، بلکه برای ارزهای دیجیتال در مقابل SEC بسیار ارزشمند است. اگر قصد خرید ریپل را دارید، بهتر است همین حالا از طریق صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال اقدام کنید؛ (خرید ریپل) زیرا در صورت صدور رأی نهایی دادگاه به نفع ریپل، احتمالاً فعالان بازار ارزهای دیجیتال با احساس فOMO (ترس از دست دادن فرصت) همانند شب پیروزی جزئی ریپل، ارز را با رشد 100 درصدی مواجه خواهند کرد.

۲. چشم‌انداز سولانا (SOL) در سال 2024

سولانا به تازگی توانسته از بحران‌های گذشته عبور کند و به دنبال بازسازی و ایجاد یک چشم‌انداز جدید است. پس از مشکلات فنی در شبکه سولانا و مسائل مالی مرتبط با صرافی FTX، قیمت سولانا تا 8 دلار کاهش یافت. این برای سولانا که در مدت کوتاهی به سقف تاریخی 260 دلار رسیده بود، افت شدید محسوب می‌شود.

با وجود انتقال‌های مداوم ارز سولانا به صرافی‌های مختلف و پرداخت بدهی‌های صرافی FTX، این روزها سولانا بهبود چشمگیری داشته و پس از شکستن ناحیه 65 دلار، به سمت 70 دلار حرکت کرده است. در صورتی که سولانا بتواند در این محدوده تثبیت شود و خود را به بالای 80 دلار برساند، احتمالاً با ایجاد پدیده FOMO، می‌توانیم انتظار لمس قیمت 100 دلار را نیز داشته باشیم. سولانا در حال حاضر بالاتر از میانگین‌های متحرک مهم روزانه 20، 50، 100 و 200 معامله می‌شود که نشان‌دهنده قدرت خریداران است. اگرچه بسیاری از فعالان بازار کریپتوکارنسی فقط به دنبال خرید بیت کوین هستند، اما سولانا می‌تواند یکی از پربازده‌ترین ارزها در سال 2024 باشد.

۳. تحلیل تکنیکال چین لینک (Chainlink) و چشم‌انداز 2024

ارز دیجیتال چین لینک در ۴۸ روز گذشته با شکستن محدوده رنج نمودار هفتگی بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است. چین لینک هم‌اکنون و در زمان انتشار این پست در محدوده 16 دلار در بازار معامله می‌شود. تحلیل نمودارهای هفتگی و روزانه این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که چین لینک در هر دو تایم‌فریم بلندمدت و مهم بازار، یعنی تایم‌فریم‌های روزانه و هفتگی، بالاتر از میانگین‌های متحرک مهم 20، 50، 100 و 200 روزانه و هفتگی قرار دارد.

هنگامی که میانگین‌های متحرک مهم بازار در تایم‌فریم‌های معتبر روزانه و هفتگی به عنوان سطوح حمایتی چین لینک عمل می‌کنند، می‌توان گفت که این ارز تحت حمایت قوی گاوهای صعودی و ضعف خرس‌های نزولی قرار دارد.

برخلاف بیت کوین، بسیاری از آلتکوین‌های بازار در روزهای اخیر رشد قابل توجهی را تجربه کرده‌اند. چین لینک نیز به نظر می‌رسد برای ادامه روند صعودی خود نیازمند تثبیت قیمت بالای ناحیه 17 دلار است. در صورتی که قیمت چین لینک از مقاومت 16 دلار عبور کرده و بالاتر از ناحیه 17 دلار تثبیت شود، می‌تواند برای رسیدن به ناحیه 25 دلار آماده شود. البته باید اشاره کرد که چین لینک پس از خروج از ناحیه رنج هفتگی در حدود 8 دلار تاکنون حدود 100 درصد بازده مثبت را ثبت کرده است، و این رشد 100 درصدی ممکن است منجر به افزایش تمایل معامله‌گران به سیو سود در این محدوده‌ها شود.

نتیجه‌گیری

با اینکه هیچ چیز در دنیای بازارهای مالی قطعی نیست، ارزهای معرفی‌شده در این مقاله پتانسیل لازم برای رشد‌های متعارف را دارند. تجربه نشان داده که در بازار ارزهای دیجیتال، آلتکوین‌ها پس از هر بار رشد بیت کوین، رشد‌های بزرگتری را تجربه کرده‌اند. بهتر است با رعایت مدیریت سرمایه و تعیین حد ضرر، ارزهای معرفی‌شده را از نظر بنیادی و تکنیکال بررسی کنید. در صورتی که هر یک از آنها مناسب خرید و سرمایه‌گذاری بود، می‌توانید اقدام به خرید کنید. در نظر داشته باشید که بسیاری از آلتکوین‌ها در یک ماه گذشته بازده مثبت خوبی داشته‌اند و این بازده مثبت می‌تواند روند عرضه در بازار را تقویت کند. در صورت قصد خرید، مراقب سطوح مقاومتی پیش رو باشید.

مشاهده بیشتر
دکمه بازگشت به بالا