فوتبالورزشی

بالانشینی تیم‌های سیرجانی در ورزش ایران

بالانشینی تیم‌های سیرجانی در ورزش ایران

یکشنبه ۱۰ دی ۱۴۰۲

 

باور به انجام کارهای بزرگ در سیرجان به نقطه‌ای رسیده که ورزش به سهم خود و به عنوان قسمتی مهم از این شهر، نشاط عمومی را تامین کرده است.

به گزارش کرمان ساکر، منابع مالی در سیرجان به درستی و به شکلی اصولی، به سمت ورزش هدایت شده است. نتایجی که تیم‌های سیرجانی در لیگ‌های مختلف ورزش کشور به نام خود ثبت کرده‌اند، به صورت واضح از موفقیت حاکی است. نکته‌‌ی مهم اینکه روند کسب این موفقیت‌ها با اقدامات بنیادی شکل گرفته و در سال‌های اخیر رشد پیدا کرده و در نقطه‌ی کنونی، ورزش سیرجان به صورت روز افزون توسعه پیدا می‌کند و حاصل آن، حضور پُر شور سیرجانی‌ها در ورزشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی و شادی‌های حاصل از موفقیت‌هاست.

نکته‌ی بسیار مهم در ورزش سیرجان، حضور فعال بنگاه‌های صنعتی، معدنی و اقتصادی است. انگار این مسئولیت فقط به دوش باشگاه گل گهر انداخته نشده و سایر ارگان‌ها و کارخانه‌های حاضر در سیرجان نیز مکلف به حمایت از ورزش و تامین نشاط عمومی هستند و اینگونه به بخش کوچکی از مسئولیت اجتماعی و امتیازاتی که بابت فعالیت در سیرجان کسب کرده‌اند، پاسخ می‌دهند.

در حال حاضر، تیم فوتبال گل گهر سیرجان به عنوان مهمترین برند ورزش سیرجان صاحب جایگاه قابل احترام در فوتبال ایران است. باشگاه گل گهر بر اساس برنامه‌ای که شاید از سال‌ها قبل طراحی شده، در فوتبال فعالیت می‌کند و خیلی بعید است با توجه به ثبات تفکر و مدیریت در این باشگاه، شاهد محو شدن برنامه‌های این باشگاه در فوتبال ایران باشیم و در آینده نیز هیچ بعید نیست افتخارات بزرگی به نام تیم فوتبال گل گهر به ثبت برسد.

فولاد سیرجان که سابقه‌ی قهرمانی در والیبال ایران را دارد، امسال با جذب مهره‌های سرشناس، موفق به قهرمانی در نیم فصل لیگ برتر والیبال شده و این موفقیت را با حمایت هواداران سیرجانی به دست آورده که حضور فعالی در سالن گهر روش دارند. در سالن مجموعه ورزشی امام علی هم تیم فوتسال گهرزمین سیرجان توانسته رضایت سیرجانی‌ها را جلب کند و با حضور در رده سوم جدول، تبدیل به چهره‌ی جدید لیگ برتر فوتسال کشور شده و اگر مثل چند ماه پیش، تصمیم عجیبی مبنی بر انحلال این تیم از سیرجان مخابره نشود، آینده‌ی گهرزمین در رشته‌ی فوتسال روشن خواهد بود.

تیم والیبال گل گهر نیز از دیگر تیم‌های موفق ورزش سیرجان در کشور است که فصل گذشته جواز صعود به لیگ برتر را کسب کرد اما به دلیل حمایت از تیم والیبال فولاد سیرجان، به حضور در لیگ یک بسنده کرد و در این فصل باز هم برای صعود به لیگ برتر و کسب موفقیتی دیگر در لیگ یک تلاش می‌کند. شاید نقطه‌ی تاریک در ورزش‌های غیرفوتبالی سیرجان، در انحلال تیم بسکتبال نظم آوران سیرجان باشد که علیرغم صعود به لیگ برتر بسکتبال و عملکردی موفقیت آمیز در اولین فصل حضور لیگ برتر با صعود به مرحله یک چهارم نهایی، اما نظم آوران نتوانست همانند دیگر رشته‌ها فعالیتی مداوم در ورزش داشته باشد و از صحنه محو شد.

عنوان تیم خاص ورزش سیرجان هم به تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان اختصاص پیدا می‌کند. موفق‌ترین تیم ورزش سیرجان با سابقه‌ی قهرمانی در لیگ برتر فوتبال بانوان و اولین تیم ایرانی که طعم حضور در لیگ قهرمانان فوتبال بانوان آسیا را چشید و در تمام این سال‌ها با فعالیتی مداوم و منظم، یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ برتر بوده است و همچنان نیز راه خود را ادامه می‌دهد.

حمایت چند جانبه از ورزش در سیرجان به راحتی موفقیت آفرینی می‌کند و نقش خود را نیز در نشاط عمومی ایفا می‌کند. این دستاوردها حاصل تفکرات کوتاه مدت نیست و اقدامات بنیادی در سیرجان صورت گرفته و نتایج مثبتی به همراه داشته است. به نظر می‌رسد در راستای توسعه‌ی پایدار در سیرجان، چند سیم از یک تفکر صحیح تقسیم شده و جریاناتش به سطح عموم و در نهایت به موفقیت می‌رسد. اثرات این تفکر فقط به سیرجان سودرسان نیست و به سایر نقاط استان و حتی کشور نیز تسری پیدا می‌کند.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا