اخبار انتخابات مجلس کرمان

تاییدصلاحیت کاندیداهای استان کرمان نیمه دیماه اعلام می شود

دبیر ستاد انتخابات استان کرمان اعلام کرد :

به گزارش  بیا کرمان به نقل از خبرنگار مهر، حسین موسی‌علی صبح چهارشنبه در جلسه ستاد انتخابات استان کرمان، اظهار کرد: بر اساس ماده ۷۴ قانون همه دستگاه‌های اجرایی وابسته به دولت موظفند یکماه قبل از شروع تبلیغات انتخابات، تمام امکاناتی که می‌توانند را در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار دهند.

موسی‌علی افزود: به عبارت دیگر تا ۳ بهمن ماه باید تمامی امکانات در اختیار ستاد انتخابات و هیات بررسی تبلیغات قرار گیرد تا بصورت عادلانه و قانونی در اختیار نامزدهای انتخاباتی گذاشته شود.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمان یادآوری کرد: دراین خصوص مکاتبه با همه مدیران و فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی انجام شده است.

وی پس با اشاره به اینکه بررسی صلاحیت کاندیداها تا ۱۴ دی ماه توسط شورای نگهبان انجام خواهد شد، گفت: تائید صلاحیت کاندیداها ۱۵ و ۱۶ دی ماه توسط فرمانداری‌ها به اطلاع نامزدهای انتخاباتی خواهد رسید.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمان تاکید کرد: ۱۰ هفته تا برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است.

موسی‌علی گفت: تاکنون در راستای انتخابات، آموزش فرمانداران، بخشداران و معاونین فرمانداران در شهرستان به خوبی انجام شده است.

وی افزود: صندوق‌های انتخاباتی همه حوزه‌ها در سیستم جامع انتخابات نیز ثبت شده است و شهرستان‌ها در حال تکمیل هستند.

یادآوری می شود: در این جلسه در خصوص پشتیبانی مالی و هماهنگی نهایی بازرسان انتخابات، اجرای فیبر نوری در شهرستان‌ها و امنیت سایبری بحث و گفتگو شد.

منبع
خبرنگار مهر
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا