شهدادروستاهای شهداد

روستای چهار فرسخ شهداد

روستای چهار فرسخ شهداد

روستای چهار فرسخ در فاصله ۱۰کیلومتری غرب شهداد استان کرمان واقع شده است.این روستا با آب و هوایی معتدل دارای آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری چون آبگرم،باغات مرکبات(سردسیری و گرمسیری)آب انبار،قلعه سنگی و حمام می باشد. فعالیت عمده روستائیان چهار فرسخ ، کشاورزی می باشد و محصولات این روستا گندم ، جو ، مرکبات، خرما، یونجه ،گردو می باشد.

درختان کهنسال زیتون
درختان کهنسال زیتون چهار فرسخ که از جاهای دیدنی شهداد به شمار می‌آید، در روستای چهار فرسخ، در بخش شهداد شهرستان کرمان قرار دارند. این درختان در محله تاج آباد روستا قرار گرفته‌اند و در ۲۲ اسفند سال ۱۳۹۷، به شماره ۵۶۳ در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسیدند.

اب گرم چهار فرسخ
چهار فرسخ یکی از روستاهای شهداد می باشد با درختان نخل و دره ای زیبا و رودخانه ای که از کوه های فوسک کوهپایه سرچشمه میگیرد. در انتهای روستا جاده ای خاکی فرعی در کنار مسجد به بیخ کوه می رود. آب گرم در کنار سه نخل در دامنه کوه و حدود ۳ کیلومتر از روستا فاصله دارد. که مسیری هموار دارد به راحتی پیاده می توان به آنجا رسید. اب گرم از یک لوله به داخل حوضچه ای می ریزد که به گمانم کمی با اب سرد مخلوط شده است .متاسفانه هیچ رسیدگی برای ساختن و استفاده از این اب گرم نشده و شاید همین موضوع باعث بکر ماندن آن شده است .

روستای چهار فرسخ شهداد

روستای چهار فرسخ شهداد

روستای چهار فرسخ شهداد

روستای چهار فرسخ شهداد

روستای چهار فرسخ شهداد

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا