اخبار انتخابات مجلس کرمان

۵۲ شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در کرمان فعال است

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: ۵۲ شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در دستگاه قضایی استان کرمان در نظر گرفته شده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی دادگستری استان کرمان اظهار داشت: اولویت ستاد، پیشگیری از وقوع تخلفات انتخاباتی است و این امر با آموزش و برگزاری کلاس‌های توجیهی به ضابطین و مجریان محقق می‌شود.

رئیس شورای قضایی استان کرمان نظارت بر هزینه‌کردهای کاندیدهای انتخاباتی را لازم دانست و خواستار پیگیری و برخورد قانونی با موضوعاتی مانند تخریب نامزدهای انتخاباتی در فضای مجازی یا حقیقی شد.

وی ضمن تاکید بر لزوم اجرایی شدن مصوبات ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی گفت: تلاش‌های صورت گرفته نوید دهنده برگزاری یک انتخابات باشکوه در استان است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان به نقش موثر و کلیدی اصحاب رسانه و خبرنگاران در برگزاری یک انتخابات باشکوه و پرشور اشاره کرد و افزود:خوشبختانه روزنامه‌نگاران و اهالی مطبوعات در استان کرمان همواره در چارچوب اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قدم برداشته‌اند و از ارکان تاثیرگذار در انتخابات‌ها بوده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: ستاد پیشگیری بایستی مصادیق مجرمانه انتخاباتی در فضای مجازی و حقیقی را به صورت مستمر پایش و رصد کند.

این مقام عالی قضایی استان تصریح کرد: عملکرد کاندیدها و اعضای ستادهای انتخاباتی بصورت مستمر مورد رصد و پایش و نظارت قرار خواهد گرفت.

وی همچنین تاکید کرد: دادستان‌های سراسر استان موظف هستند در صورت مشاهده تخلف انتخاباتی ضمن ارجاع گزارش به ستاد مرکزی پیشگیری از جرائم انتخاباتی، برخورد جدی و قانونی را لحاظ کنند.

شعب ویژه رسیدگی کننده به جرائم انتخاباتی در سراسر استان تشکیل شده‌اند

در ادامه دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: شعب ویژه رسیدگی کننده به جرائم انتخاباتی در راستای ماده ۲۰ قانون انتخابات در تمامی دادستانی‌های سراسر استان تشکیل شده‌اند.

مهدی بخشی اظهار داشت: درصورت مشاهده تخلفات انتخاباتی پس از تشکیل پرونده در دادستانی، موارد به شورای نگهبان اطلاع داده خواهد شد.

وی افزود: به‌زودی نشست‌های مشترکی با بخش‌های مختلف از جمله اصحاب رسانه استان و همچنین نامزدهای انتخاباتی استان برگزار خواهیم کرد تا شاهد انتخاباتی پرشور و باشکوه باشیم.

در ابتدای این نشست معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از تشکیل کمیته‌های هماهنگی و تبادل اخبار انتخاباتی، کمیته آموزش و کمیته رصد فضای مجازی ذیل ستاد پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی در کرمان خبر داد.

سید مهدی قویدل گفت: برگزاری یک اتخابات سالم و به دور از تنش از اهداف ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی است و در این ارتباط مر قانون اجرا خواهد شد.

منبع
خبرگزاری فارس
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا